Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Intrauterīnās spirāles plusi un mīnusi

21 Sep
Intrauterīnās spirāles

Intrauterīnās spirāles pelnīti tiek uzskatītas par efektīvāko un drošāko kontracepcijas veidu. Spirāle tiek ievadīta dzemdes dobumā un tiek tur droši iestiprināta. Tādējādi, tiek nodrošināts kontracepcijas drošums un efektivitāte ilgākā laikā. Parasti šāda ierīce ir spējīga darboties 5-7 gadus. Izmantojot šo kontracepcijas metodi, no visām citām var atteikties. Spirāle nodrošina izsargāšanos no nevēlamas grūtniecības vidēji par 97-99 %, kas ir viens no visaugstākajiem rādītājiem.

Darbības princips

Spirāle ir ierīce «Т» burta formā ar speciālām astītēm. Agrāk tika izmantoti gredzena un krievu burta Ф formas spirāļu modeļi, taču pašlaik tieši tāds spirāles veids ir nostiprinājies kā visefektīvākais. Tāpat intrauterīnajām spirālēm piemīt ārstniecisks efekts, kas uzlabo sievietes reproduktīvo veselību.

Pēc darbības principa ginekoloģija iedala spirāles divos veidos:

  1. vara spirāles ir izgatavotas tā, lai stātos kontaktā ar cervikālām gļotām un izmanītu to sastāvu. Tas neļauj spermatozoīdiem iekļūt dzemdes iekšienē, savukārt olšūna nespēj piestiprināties dzemdes sieniņai. Tāpat šāda spirāle sekmē dažādu iekaisumu rašanās novēršanu un cīņu ar mikroorganismiem;
  2. hormonus saturošas spirāles darbojas kompleksāk. Tās satur levonorgestrelu, kā arī tās ir aprīkotas ar speciālo membrānu, kura traucē šim elementam iedarboties dabiskā ceļā. Attiecīgi tā iekļūšana organismā kļūst dozēta. Šāda pieeja nomāc ovulāciju, padarot grūtniecību maz iespējamu. Turklāt šāda spirāle tāpat, kā vara variants, bloķē spermatozoīdu iekļūšanu dzemdē.

Spirāles uzstādīšanas plusi un mīnusi

Ja pieiet jautājumam kompleksi, var izcelt šādus pieejas plusus:

  • nekādu sāpju vai diskomforta;
  • aizsardzība ap 99 %;
  • ārstniecisks efekts: novērš iekaisumus un remdē sāpes menstruāciju laikā;
  • nekādas iedarbības uz dzimumdzīvi;
  • ilgs ekspluatācijas laiks.

Kas attiecas uz mīnusiem, tie tomēr arī pastāv:

  • pirmajā nedēļā pēc uzstādīšanas var rasties iekaisums;
  • šāda kontracepcijas metode nesniedz nekādu aizsardzību pret seksuāli transmisīvajām slimībām;
  • var rasties izmaiņas menstruālajā ciklā.

Jūs varat apmeklēt klīniku iVF Riga, lai saņemtu ginekologa konsultāciju visos minētajos jautājumos. Pie mums strādā tikai augsti kvalificēti profesionāļi, kuri perfekti pārzina savu darbības jomu un izdarīs visu precīzi un bez kļūdām.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: