Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Mini kuņģa apvedceļa operācija

Mini kuņģa apvedceļa operācija

Bariatrijas operācija nav vieglākais variants, nereti tas ir vienīgais, cilvēkiem ar augstu ķermeņa masas indeksu un tā izraisītām blakussaslimšanām.

Mini kuņģa apvedceļa svara zaudēšanas metode (Mini Gastric Bypass)

iVF klīnikas ķirurgs Vjačeslavs Popkovs pacientiem piedāvā modernu alternatīvu tradicionālajai kuņģa šuntēšanas procedūrai, ko sauc par mini kuņģa apvedceļa operāciju. Tiek veikta arī laparoskopiski, pazīstams arī kā vienas anastomozes kuņģa apvedceļš.

Mini kuņģa apvedceļa operācijas norise - veic aptuveni 25% kuņģa atdalīšanu no pārējā kuņģa, atlikušo – kuņģīti pievieno tievai zarnai virs jauna ķirurģiska savienojuma.

Pēc operācijas lielākā daļa kuņģa un aptuveni viena trešdaļa (1,5 – 1,8 m) tievās zarnas tiek “apieta”, kas nozīmē, ka tie vairs nav iesaistīti apēstās pārtikas gremošanu vai uzsūkšanos.

Mini Gastric Bypass metode palīdz sasniegt ilgstošu svara zudumu divos veidos – ēdot mazais kuņģītis ātri piepildās, dodot signālu smadzenēm, ka jūtaties paēdis ar mazākām ēdiena porcijām, pārtika apiet daļu zarnu, lai samazinātu absorbēto daudzumu.

Kāpēc izvēlēties mini kuņģa apvedceļu, nevis tradicionālo kuņģa apvedceļu?

Mini Gastric Bypass procedūra ir vienkāršota tradicionālās procedūras versija, kas ietver vienu zarnu anastomozi (savienošanu) ar kuņģi, nevis divas.

Kādas ir šīs metodes priekšrocības?

  • mazāk invazīva
  • var veikt ar lielāku ķermeņa masas indeksu un nopietnākām blakussaslimšanām
  • samazināts operācijas laiks
  • atveseļošanās laiks īsāks
  • samazināts asiņošanas risks

Šo iemeslu dēļ Mini Gastric Bypass kļūst arvien populārāka metode kā alternatīva kuņģa apvedceļam. Pacienti vidēji zaudē līdz 75% no sava liekā svara, lielāko daļu jau pirmajā gadā.

Sagatavošanās operācijai

Pacientam pirms nozīmētās operācijas jāveic veselības pārbaudes (asins analīzes, elektrokardiogramma, vēdera dobuma ultrasonogrāfija, plaušu rentgens, fibrogastroskopija, anesteziologa konsultācija).

Ķirurgs nozīmēs trīs līdz četras nedēļas pirms operācijas izslēgt no ēdienkartes ogļhidrātus, uzturu balstīt uz olbaltumvielām. Mērķis ir zaudēt daļu tauku vēdera un aknās, lai operācija būtu drošāka.

Pirms operācijas 12 stundas nedrīkst neko ēst un dzert. Tas ir nepieciešams, lai procedūras laikā kuņģis būtu tukšs. Pārtika vai šķidrums, kas paliek kuņģī operācijas laikā, var izraisīt nepatīkamas vai pat bīstamas blakusparādības.

Pēcoperācijas aprūpe

Slimnīcā pēc operācijas uzturas divas līdz trīs diennaktis. Pacientam stingri jāseko līdzi savai ēdienkartei, kas speciāli paredzēta pēc bariatriskām operācijām.

Pacientam pēc operācijas būs jāveic pārbaudes– asins analīzes (1 mēnesis, 3 mēneši, 6 mēneši; 2x gadā). Mēs uzraugām pacienta svara zaudēšanas progresu, saistītos veselības stāvokļus un visas iespējamās operācijas blakusparādības. Kā arī , būtiski pacientam būs labi rūpēties par sevi un ievērot nepieciešamās pēcoperācijas dzīvesveida vadlīnijas, lai saglabātu savu veselību un zaudētu svaru.

Vai būs jāievēro diēta pēc kuņģa bariatrijas operācijas?

Īstermiņā būs jāievēro stingras uztura vadlīnijas. Pēc dažiem mēnešiem pacients var sākt ēst normālu veselīgu maltīti, taču joprojām būs saprātīgi jāizvēlas ēdieni. Tā kā pacients nevarēs ēst tik daudz kā iepriekš, būs jāpārliecinās, ka tas, ko ēd, ir pietiekami barojošs, lai būtu pietiekami enerģijas. Nepieciešamības gadījumā būs jālieto vitamīni.

Ja Jums ir kādi jautājumi vai nepieciešama papildu informācija – zvaniet +371 27331393 vai rakstiet elina.stupane@ivfriga.eu

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: