Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Vīriešu faktors

Vīriešu faktors

Kad neauglības iemesls – vīriešu faktors

Reproduktīva funkcija – viena no svarīgākajām cilvēka organismā. Jaunas dzīves parādīšanās, kas nodrošina dzimtas turpināšanu, ir sarežģīts fizioloģisku procesu rezultāts (spermatoģenēze, seksuāls uzbudinājums, erekcija, ejakulācija, spermatozoīdi). Šo funkciju ietekmē vispārējā veselība (asinsvadu, neirogēnā, endokrīnā sistēma, psiholoģiskais stāvoklis, ikdienas paradumi, imūnsistēma u.c.).

Pēc speciālistu vērtējuma, Eiropā ir aptuveni 10% neauglīgu laulāto pāru. Pievērš uzmanību tieši vīriešu faktora neauglības īpatsvara izaugsmes tendencēm laulībā. Pēc pēdējām datiem, vīriešu “ieguldījums” neauglības laulībā sāk dominēt virs sieviešu. Pēdējo 20 gadu laikā tas palielinājās no 30% līdz 50% un turpina neatlaidīgi augt. Kā uzskatāms pieradījums ir ejakulāta kvalitāte. Normālo ejakulāta radītāju analīze 20. un 21. gs. sākumā: ja 1949. gadā kā norma skaitījās 300-60 miljons spermatozoīdu 1ml ejakulātā, tad jau 2009. gadā – tikai 20-12 miljoni 1ml ejakulātā. Pēdējo gadsimtā ir atzīmēta spermatozoīdu kvantitātes samazināšana spermā gandrīz trīs reizēs. Tamlīdzīga tendence stāsta par ejakulāta kvalitātes progresīvu pasliktināšanu.

Vai pastāv vīriešu faktori, kuri palielina neauglības iestāšanās risku?

Neauglības iestāšanos var sekmēt daudzi faktori:

  • Obstruktīvā azoospermija (sēklas šķidrumā nav spermatozoīdu un sēklas vadi ir nosprostoti vai nav attīstīti) – Fruktozes un α-glikozidāzes testi;
  • Neobstruktīvie:
    • Ģenētiskie (Klainfeltera sindroms, Y-hromosomas mikrodelēcijas, CFTR (Cistiska fibroze), Balansētas translokācijas);
    • Hormonāli (vairogdziedzera disfunkcijas, metabolais sindroms, paaugstināti FSH, LH līmeni u. c.);
    • Mehāniskie (dažādas dzimumorgānu infekcijas vai seksuāli-transmisīvas infekcijas, paaugstināta temperatūra sēkliniekos, varikocēle, spermas DNS bojājumi – Spermas DNS fragmentācijas tests;
    • Imunoloģiskie (organisma imunoloģiska reakcija pret saviem spermatozoīdiem – MAR-tests;

Ar vīriešu neauglības diagnostiku un vīriešu neauglības ārstēšanu nodarbojas Androloģija.

Androloģijas un uroloģijas centrs iVF Riga – vienīgais Eiropas Androloģijas Akadēmijas akreditētais androloģijas centrs Latvijā.

Klīnikā iVF Riga pieņem Dr. Ērenpreiss, MD, PhD, starptautiski sertificēts ārsts andrologs, Eiropas Androloģijas Akadēmijas akadēmiķis, Androloģijas un uroloģijas centra iVF Riga vadītājs.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: