Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Kuņģa samazināšanas operācija

Kuņģa samazināšanas operācija

Bariatrijas operācija nav vieglākais variants, nereti tas ir vienīgais, cilvēkiem ar augstu ķermeņa masas indeksu un tā izraisītām blakussaslimšanām.

Kuņģa rezekcijas (samazināšanas) metode ( Vertical Sleeve Gastrectomy)

Kuņģa samazināšanas operācija ietver kuņģa daļas izņemšanu, kas ražo izsalkuma hormonu, ko sauc par grelīnu, palīdzot palielināt laiku starp ēdienreizēm - izsalkuma līmenis tiek samazināts.

Pacients jūtas paēdis ar mazākām ēdiena porcijām. Ēdot, mazā vēdera piedurkne, piepildās ar katru ēdiena kumosu, signalizējot smadzenēm, ka esat paēdis. Tā kā kuņģis ir mazāks, smadzenes domā, ka esat apēdis lielāku ēdiena porciju, nekā patiesībā.

Lielākā daļa pacientu ir gatavi atgriezties pie ikdienas aktivitātēm, tostarp darba, aptuveni 10 dienu laikā. Smagas aktivitātes var atsākt apmēram 3 līdz 4 nedēļu laikā.

Kā var uzlaboties veselība pēc kuņģa samazināšanas operācijas?

Kuņģa rezekcijas (piedurknes) operācija ir aptaukošanās un ar aptaukošanos saistītu medicīnisku saslimšanu ķirurģiska ārstēšana. Tā tiek piedāvāta tikai cilvēkiem, kuriem ir nopietni veselības traucējumi, kas saistīti ar aptaukošanos vai kuriem ir augsts to attīstības risks. Kuņģa piedurknes operācija var uzlabot un pat novērst slimības:

  • insulīna rezistence un 2. tipa diabēts
  • hipertensija un hipertensīva sirds slimība
  • hiperlipidēmija (augsts holesterīna līmenis) un artēriju slimības
  • taukainu aknu slimība un steatohepatīts
  • aptaukošanās hipoventilācijas sindroms un obstruktīva miega apnoja
  • locītavu sāpes un osteoartrīts

Vai kuņģa samazināšanas operācija ir droša?

Kuņģa samazināšanas operācijas risks ir daudz mazāks nekā aptaukošanās un ar to saistīto slimību risks. Tam ir arī mazāks komplikāciju līmenis nekā citām parastajām operācijām, tostarp žultspūšļa izņemšanai un gūžas locītavas nomaiņai. Lielākā daļa kuņģa piedurkņu operāciju tiek veiktas ar minimāli invazīvām ķirurģiskām metodēm, kas nozīmē mazāk sāpju no iegriezumiem un ātrāku atveseļošanos.

Indikācijas operācijai

Pacientam ir smaga aptaukošanās (III līmenis). To nosaka ĶMI (ķermeņa masas indekss), ko aprēķina pēc svara un auguma, kā arī ar to saistītajiem veselības stāvokļiem. III aptaukošanās līmenis nozīmē ĶMI 40 vai augstāku vai ĶMI vismaz 35 ar vismaz vienu saistītu slimību.

Kādas ir šīs metodes priekšrocības?

Salīdzinot ar citām bariatriskās ķirurģijas operācijām, kuņģa samazināšana ir vienkāršāka, ātrāka un drošāka. Tā kā operācija nepārveido zarnas, tā arī daudz mazāk var izraisīt ilgstošas ​​ar uzturu saistītas komplikācijas.

Sagatavošanās operācijai

Pacientam pirms nozīmētās operācijas jāveic veselības pārbaudes (asins analīzes, elektrokardiogramma, vēdera dobuma ultrasonogrāfija, plaušu rentgens, fibrogastroskopija, anesteziologa konsultācija).

Ķirurgs nozīmēs trīs līdz četras nedēļas pirms operācijas izslēgt no ēdienkartes ogļhidrātus, uzturu balstīt uz olbaltumvielām. Mērķis ir zaudēt daļu tauku vēdera un aknās, lai operācija būtu drošāka.

Pirms operācijas 12 stundas nedrīkst neko ēst un dzert. Tas ir nepieciešams, lai procedūras laikā kuņģis būtu tukšs. Pārtika vai šķidrums, kas paliek kuņģī operācijas laikā, var izraisīt nepatīkamas vai pat bīstamas blakusparādības.

Pēcoperācijas aprūpe

Slimnīcā pēc operācijas uzturas divas līdz trīs diennaktis. Pacientam stingri jāseko līdzi savai ēdienkartei, kas speciāli paredzēta pēc bariatriskām operācijām.

Pacientam pēc operācijas būs jāveic pārbaudes– asins analīzes (1 mēnesis, 3 mēneši, 6 mēneši; 2x gadā). Mēs uzraugām pacienta svara zaudēšanas progresu, saistītos veselības stāvokļus un visas iespējamās operācijas blakusparādības. Kā arī , būtiski pacientam būs labi rūpēties par sevi un ievērot nepieciešamās pēcoperācijas dzīvesveida vadlīnijas, lai saglabātu savu veselību un zaudētu svaru.

Vai būs jāievēro diēta pēc kuņģa bariatrijas operācijas?

Īstermiņā būs jāievēro stingras uztura vadlīnijas. Pēc dažiem mēnešiem pacients var sākt ēst normālu veselīgu maltīti, taču joprojām būs saprātīgi jāizvēlas ēdieni. Tā kā pacients nevarēs ēst tik daudz kā iepriekš, būs jāpārliecinās, ka tas, ko ēd, ir pietiekami barojošs, lai būtu pietiekami enerģijas. Nepieciešamības gadījumā būs jālieto vitamīni.

Ja Jums ir kādi jautājumi vai nepieciešama papildu informācija – zvaniet +371 27331393 vai rakstiet elina.stupane@ivfriga.eu

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: