Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

ERA tests

ERA tests endometrija receptīvas īpašības noteikšanai

Kas ir ERA tests?

ERA (Endometrial Receptivity Array) ir personalizēts ģenētiskais tests endometrija receptīvo spēju noteikšanai (t. i. tests nosaka dzemdes gļotādas gatavību embrija implantācijai konkrētajā laika periodā). Ar šīs molekulārās diagnostikas palīdzību endometrija audu parauga RNS (Ribonukleīnskābe) tiek hibridizēts, tad notiek 238 gēnu ekspresijas līmeņa analīze, kas norāda uz dzemdes endometrija receptīvās funkcijas stāvokli. To nosaka datorprogramma pēc specifiskajiem gēnu ekspresijas profiliem. ERA tests palīdz izskaitļot labāko laiku embriju implantācijai, individuāli katrai sievietei.

Kāpēc izvēlēties ERA testu?

Viena pētījuma ietvaros, šis tests tika veikts pacientēm ar neveiksmīgi labas kvalitātes embriju implantāciju (vismaz triju embriju transfēri ar negatīvu rezultātu sievietēm vecumā zem 37 gadiem vai divu embriju – sievietēm virs 37 gadiem). Tas tiek rekomendēts pacientēm ar anatomiski neizmainītu dzemdi un normālu endometrija biezumu (≤6 mm) bez acīmredzamām izmaiņām. Implantācijas loga „nobīde” tika konstatēta apmēram 20% pacientēm. Šī analīze palīdz noteikt implantācijas logu, ļaujot plānot personalizētu embriju transfera laiku, balstoties uz individuāliem rezultātiem.

ERA tests uzrāda augstu sensitivitāti un specifiskumu gēnu ekspresijas profila noteikšanā. Līdz šim labākais laiks embriju implantācijai tika noteikts, balstoties uz histoloģiskiem kritērijiem, kas ir subjektīvi un turklāt bez speciāliem kritērijiem pacientēm ar diagnosticētu vai nediagnoscētu neauglību. Savukārt, ERA tests pārvar šīs problēmas, jo tiek iegūti individuāli dati par katru pacienti, kas ļauj noteikt labāko endometrija uztveres laiku embriju implantācijai.

Paraugu iegūšana

Analīzes veikšanai nepieciešams veikt endometrija biopsiju sievietes dabīgajā vai hormonaizvietojošajā ciklā, laika posmā, kas atbilst endometrija maksimālās uztveres fāzei. Tas ir, dabīga cikla 21. dienā jeb septiņas dienas pēc LH (luteinizējošā hormona) pieplūdes pīķa (LH+7, vai sestā dienā pēc folikulu plīsuma (ovulācijas), ja tiek veikta ultraskaņas kontrole), vai piecas pilnas dienas pēc progesterona lietošanas – hormonu aizvietojošās terapijas ciklos. Pēc biopsijas materiāla iegūšanas, tas nekavējoties tiek ievietots ERA kriostobriņā ar šķidrumu, kas nodrošina audu saglabāšanu, un tad nogādāts Valensijas (Spānija) Universitātes zinātniskajā laboratorijā. Rezultāts kļūst zināms 20 dienu laikā no parauga saņemšanas brīža.