Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Ginekoloģija

Histerorezektoskopija (operatīvā histeroskopija)

Histerorezektoskopija ir invazīva ginekoloģiska manipulācija, kad polipi, miomas un citas dzemdes dobuma patoloģijas tiek noņemtas ķirurģiski ar histerorezektoskopa palīdzību. Histerorezektoskops ir aprīkots ar gaismas avotu, videokameru un īpaši aprīkotu elektroķirurģisko instrumentu komplektu, kas paredzēts tikai manipulācijām dzemdes dobumā. Operācijas laikā histerorezektoskops tiek ievietots dzemdes dobumā caur dzemdes kakla kanālu. Attēls tiek projicēts videomonitorā, kas ļauj ārstam redzēt attēlu un kontrolēt manipulācijas izpildi, kā arī noņemt patoloģiskus veidojumus no dzemdes gļotādas un veikt arī sarežģītākas operācijas dzemdes dobumā, piem., starpsienu pārdale dzemdes dobumā, submukozu miomas mezglu rezekcija.

Kādos gadījumos tiek veikta histerorezektoskopija?

Indikācijas:

  • endometrija polipi (dzemdes dobuma polipi);
  • endometrija hiperplāzija (gadījumos, ja endometrija hiperplāzija nepadodas medikamentozai terapijai jeb recidivē);
  • intrauterīnās sinehijas (dzemdes dobuma saaugumi, salipumi);
  • Ašermana sindroms;
  • intrauterīnās starpsienas;
  • submukozas dzemdes miomas (labdabīgi jaunveidojumi dzemdes muskuļslānī);
  • diagnoze “neauglība” (bieži pēc procedūras iestājas dabiska grūtniecība).

Kā notiek histerorezektoskopija?

Histerorezektoskopija parasti notiek īslaicīgas intravenozas anestēzijas ietekmē un aizņem 20-40 minūtes. Pēc manipulācijas beigām pacientei jāpavada dienas stacionārā dažas stundas, un pēc atkārtotas ārsta apskates paciente var doties mājās tajā pašā dienā. Operācijas veikšanai nav nepieciešama īpaša sagatavošana, protams pacientei jābūt veselai ar atbilstoši normālām analīzēm no dzemdes kakla un maksts. Uz operāciju jāierodas tukšā dūšā. Operācijas laikā paciente saņem arī dzemdi savelkošus līdzekļus un antibakteriālo terapiju iekaisīgu problēmu profilaksei. Pēcoperācijas periodā var būt vieglas sāpes vēdera lejas daļā vai neliela asiņošana pirmajās dienās pēc operācijas. Parasti pēc operācijas nav nepieciešama nekāda papildus terapija, un jau nākamajā dienā droši var atgriezties ierastajās dienas gaitās, ierobežojot fiziskās aktivitātes pāris dienas.

Klīnikā iVF Riga histerorezektoskopiju veic Dr. Dace Melka, augstākās kvalifikācijas operējošs ārsts-ginekologs ar vairāk kā 35 gadu darba stāžu.

Pieņemšana tikai pēc iepriekšēja pieraksta: tālr.: (+371) 67 111 117; (+371) 25 641 022; ivfriga@ivfriga.eu

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: