Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Uroloģija

1. Cirkumcīzija jeb apgraizīšana

iVF Riga piedāvā veikt cirkumcīzijas jeb apgraizīšanas operāciju mūsu klīnikā.

Kas ir cirkumcīzija?

Cirkumcīzija ir ķirurģiska priekšādiņas nogriešana. Tā var būt veikta gan medicīniskos, gan rituālos nolūkos.

Procedūra palīdz atbrīvoties no nepatīkamām sajūtām, piemēram - priekšādiņas sašaurinājuma, kas rada neiespējamību pārvilkt priekšādiņu pāri dzimumlocekļa galviņai; ir ieteicama pie hroniskiem iekaisumiem priekšādiņā un dzimumlocekļa galviņas rajonā, pie priekšādiņas jaunveidojumiem, vai kosmētiskiem nolūkiem.

Kā notiek operācija?

Ķirurģiska iejaukšanās ilgst no 30 līdz 60 minūtēm, lokālā, vispārējā vai spinālajā anestēzijā.

Operācijas laikā tiek veikts grieziens priekšādiņā ap dzimumlocekļa galviņu, tad griezums tiek sašūts, un pacients var doties mājās tajā pašā dienā.

Pēcoperācijas periods

Diskomforta sajūta dzimumloceklī var saglabāties no 2-7 dienām. Ievērojot ārsta ieteikumus, komplikāciju risks ir minimāls.

Nākamajā dienā pēc procedūras veikšanas pacients ierodas uz plānveida pārbaudi, kurā ietilpst brūču pārsiešana. Pēcoperācijas periodā no 14 līdz 20 dienām pacientam jāizvairās no fiziskām aktivitātēm un seksuālās dzīves.

Cirkumcīziju iespējams veikt iVF Riga Androloģijas un Uroloģijas centra. Pieraksts: (+371) 67 111 117; (+371) 25 641 022; ivfriga@ivfriga.eu

2. Hidrocēles ekscīzija un plastika

iVF Riga piedāvā veikt hidrocēles ekscīziju un plastiku mūsu klīnikā.

Kas ir hidrocēle?

Hidrocēle ir šķidruma (parasti vairāki desmiti mililitru) uzkrāšanās starp sēklinieku maisiņu apvalkiem sakarā ar atteces traucējumiem limfvados. Hidrocēle var būt gan iedzimta, gan iegūta. Parasti šķidrums uzkrājās lēni un nerāda simptomus, tikai vizuālu defektu. Lielākas hidrocēles gadījumā tiek nozīmēta operācija.

Kā notiek operācija?

Ķirurģiska iejaukšanās ilgst no 30 līdz 60 minūtēm, vispārējā vai spinālajā anestēzijā.

Operācijas laikā tiek veikts grieziens 7 - 10 cm sēklinieku maisiņā, likvidēta hidrocēle, tad griezums tiek sašūts, un pacients var doties mājās tajā pašā dienā.

Pēcoperācijas periods

Diskomforta sajūta sēklinieku maisiņā var saglabāties no 2 līdz 4 dienām. Ievērojot ārsta ieteikumus, komplikāciju risks ir minimāls.

Nākamajā dienā pēc operācijas pacients ierodas uz plānveida pārbaudi, kurā ietilpst brūču pārsiešana. Pēcoperācijas periodā no 7 līdz 10 dienām pacientam jāizvairās no fiziskām aktivitātēm un seksuālās dzīves.

Hidrocēles ekscīziju un plastiku iespējams veikt iVF Riga Androloģijas un Uroloģijas centra. Pieraksts: (+371) 67 111 117; (+371) 25 641 022; ivfriga@ivfriga.eu

3. Laparoskopiskā varikocelektomija (varikozu sēklinieka vēnu likvidēšana ķirurģiskā ceļā)

Kas ir varikocēle?

Varikocēle ir sēklinieka vēnu patoloģisks varikozs paplašinājums. Tā ir diezgan izplatīta slimība, kas tiek diagnosticēta 10-15% vīriešu. Varikocēle paaugstina temperatūru sēkliniekos, tādējādi traucējot attīstīties spermatozoīdiem un var novest pie vīriešu neauglības (ir sastopama apmēram 40% vīriešu ar neauglību), tās izteiktākas pakāpes var novest pie sēklinieka atrofijas. Sāpes varikocēles dēļ novēro diezgan reti.

  • ir sataustāms vēnu “bumbulis” sēklinieku maisiņā virs sēklinieka
  • reizēm - smaguma sajūta sēkliniekā, kas pastiprinās ar fiziskām slodzēm un dzimumkontaktu laikā;
  • ja izteiktas pakāpes varikocēle - sēklinieka izmēra samazināšanās;
  • reti - sāpes, diskomforts sēkliniekā un cirkšņa kanālā zonā fiziskas slodzes laikā vai klepojot.

Ja rodas kādi no šiem simptomiem, ieteicams vērsties pie androloga vai urologa.

Androloģijas un uroloģijas centrs iVF Riga piedāvā veikt mazīnvazīvu endoskopisko operāciju – laparoskopiskā varikocelektomija (varikozu sēklinieka vēnu likvidēšana ķirurģiskā ceļā).

Kā notiek operācija?

Lai veiktu laparoskopisku varikocelektomiju, caur nelieliem griezieniem pacienta vēderā ievada endoskopu ar kameru un speciāliem plāniem instrumentiem, ar kuru palīdzību ķirurgs-urologs izolē un pārsien paplašinātas vēnas. Operācija aizņem 15-20 minūtes. Tās veikšanai nav nepieciešama īpaša sagatavošana. Pacienta uzturēšanās ilgums stacionārā ir 1 diena.

Laparoskopiskās varikocelektomijas priekšrocības

Mazinvazīvajai operācijai nav nepieciešams plašs griezums, tāpēc tā ir mazāk traumatiska, iet bez asinsizplūduma un pietiekami ātri. Pēcoperācijas periodā pacients nejūt spēcīgas sāpes, var izjust tikai nelielu diskomfortu. Nav nepieciešama ilgstoša uzturēšanās stacionārā (parasti 1 diennaktī), ātri tiek atjaunota darbspēja.

Rehabilitācijas periods pēc laparoskopiskās varikocelektomijas ir aptuveni 3-4 nedēļas. Šajā laikā jāizslēdz dzimumkontakti, jāierobežo asās un sāļās pārtikas lietošana, jāsamazina fiziskās aktivitātes.

4. Spermatocēles ekscīzija

Kas ir spermatocēle?

Spermatocēle - tā ir viena vai vairākas cistas, kas izveidojas sēklinieka piedēkļa galviņā. Spermatozoīdi, kad ir pabeiguši savu nobriešanas procesu sēkliniekos, nonāk sēklinieka piedēklī, kur notiek to galīgā nobriešanas fāze, tiem virzoties no sēklinieka piedēkļa galviņas uz piedēkļa korpusu, un pēc tam - uz tā asti (piedēkļa astē tie uzkrājas, gaidot ejakulāciju).

Nelielas spermatocēle cistas sēklinieka piedēkļa galviņā vīriešiem ir bieži sastopamas (aptuveni 30% vīriešu), parasti tās ir nelielas, pildītas ar limfātisko šķidrumu, un nekādas problēmas nerada. Tās var būt iedzimtas, vai iegūtas dzīves laikā (kā sēklinieku sasituma rezultāts). Sāpes tās rada reti, bet vīrieši diezgan bieži paši satausta mazāku vai lielāku bumbulīti virs sēklinieka.

Reizēm šīs cistas var būt ļoti lielas, vai pildītas ar strutām, un traucē piedēkļa normālu funkciju spermatozoīdu attīstības procesā. Ja esat sataustījis sev šādu pūslītu jeb bumbulīti tieši virs paša sēklinieka, ir ieteicams doties uz klīnikas iVF Riga Androloģijas un uroloģijas centru pie ārsta androloga, kurš veiks Jums sēklinieku maisiņa ultrasonogrāfisko izmeklējumus, lai izvērtētu, vai ir nepieciešama cistas ķirurģiska likvidēšana - spermatocēles ekscīzija.

Kā notiek operācija?

Ķirurģiska iejaukšanās ilgst no 30 līdz 60 minūtēm, vispārējā vai spinālajā anestēzijā.

Nākamajā dienā pēc procedūras veikšanas pacients ierodas uz plānveida pārbaudi, kurā ietilpst brūču pārsiešana. Pēcoperācijas periodā no 7-10 dienām pacientam jāizvairās no fiziskām aktivitātēm un seksuālās dzīves.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: