Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Androloga konsultācija

Androloģijas un uroloģijas centrs iVF Riga – vienīgais Eiropas Androloģijas Akadēmijas akreditētais androloģijas centrs Latvijā.

2020. gada 5. februārī Eiropas androloģijas akadēmija sertificēja Androloģijas un uroloģijas centru iVF Riga kā vienīgo ekspertu centru šajā virzienā Latvijā.

Ko tas nozīmē pacientiem?

Eiropas Androloģijas akadēmija ir Eiropas standartu institūcija šajā jomā. Tā ir speciālistu grupa androloģijas un uroloģijas jomā, kas nosaka ārstēšanas un diagnostikas standartus pacientiem vīriešiem, kuri saskaras ar neauglības problēmu un citām vīriešu veselības problēmām, tostarp seksuālo disfunkciju ārstēšana.

Dr. Ērenpreiss, MD, PhD, starptautiski sertificēts ārsts andrologs, Eiropas Androloģijas Akadēmijas akadēmiķis, Androloģijas un uroloģijas centra iVF Riga vadītājs, uzskata, ka erekcijas traucējumi, problemātiska urinēšana un jo īpaši neauglība ir signāli, ka organismam ir nepieciešama steidzama palīdzība. Ja vīrietis kaut ko pārdzīvo, izjūt pat vismazāko diskomfortu, iespējams, viņam jādodas pie androloga vai urologa, un labāk to darīt savlaicīgi.

Androloga konsultācija

Andrologs ārstē tikai vīriešus. Androloga pacientus var sadalīt 4 grupās jeb tēmās:

  1. Vīriešu neauglība. Tās diagnostikai andrologs veiks spermas analīzes, asinis hormonu analīzes, sēklinieku izmeklējumus (tai skaitā – ultrasonogrāfiju), urīna un sēklas šķidruma bakterioloģiskās analīzes (lai izslēgtu iekaisumus). Smagas neauglības gadījumos papildus tiek veikti ģenētiskie izmeklējumi. Ārstēšana ir atkarīga no konstatētā iemesla – pretiekaisuma, hormonāla, ķirurģiska, dzīves veida izmaiņu ieteikšana, u.c. Nopietnākos gadījumos – var tikt ieteikta mākslīgā apaugļošana.
  2. Vīriešu dzimumhormonu traucējumi un slimības. Sūdzības un simptomi būs atkarīgi, kad parādās hormonālie traucējumi. Nopietnākos gadījumos tie ir iedzimti, un attīstās jau pirms pubertātes – traucējot normālai pubertātei jeb dzimumnobriešanai. Hormonālie traucējumi var attīstīties arī pēc pubertātes, jauna un vidēja vecuma vīriešiem. Savukārt vecāka gadagājuma vīriešiem var attīstīties vēlīnais testosterona deficīts (īpaši tiem, kam ir kādas papildus slimības). Katrā gadījumā ārstēšana ir individuāla, atkarīga no hormonu traucējumu iemesla un attīstības laika.
  3. Vīriešu seksuālās funkcijas traucējumi. Tie var būt dzimumtieksmes pazemināšanās vai zudums (biežākie iemesli ir hormonālie traucējumi, vai psiholoģiskie – stress un pārdzīvojumi arī var dot šādu negatīvu efektu). Biežāk gan novēro erekcijas traucējumus, kuriem var būt dažādi iemesli: psiholoģiski (vairāk raksturīgi jauniem vīriešiem); dzimumlocekļa asinsvadu bojājums (ateroskleroze, raksturīgs vairāk vidēja vecuma vai vecākiem vīriešiem, kas smēķē, kam ir liekais svars – dzimumlocekļa artērijas ir vienas no smalkākajām artērijām vīrieša organismā, tādēļ asinsvadu slimībai pirmā izpausme var būt tieši erekcijas problēmas: lai to noskaidrotu, andrologs veiks dzimumlocekļa asinsvadu izmeklējumu jeb doplerogrāfiju); hormonāli traucējumi; neiroloģiski traucējumi. Nereta seksuāla problēma, ar ko vīrieši griežas pie androloga, ir priekšlaicīga ejakulācija. Tā var būt iedzimta, vai arī – parādīties dzīves laikā (tad parasti tā ir kāda uroģenitāla iekaisuma sekas).
  4. Virieša dzimumsistēmas orgānu iekaisīgās slimības. Iekaisums var skart sēkliniekus, prostatu. Reizēm vīrieši tos izjūt kā sāpes, dedzināšanu, nepatīkamu urināciju. Taču nereti tie nedod šādas tiešas sūdzības, un vīrieši griežas sakarā ar neauglību vai seksuāliem traucējumiem.

Kādos gadījumos jāvēršas pie androloga?

Androloga konsultācija vēlama vīriešiem gadījumos, ja:

  • gada laikā pēc regulāras dzimumdzīves bez kontracepcijas lietošanas, sievietei neiestājas grūtniecība;
  • regulāras problēmas ar erekciju, kuras neļauj stāties dzimumattiecībās pēdējos 6 mēnešus;
  • problēmas ar ejakulāciju;
  • gribat izvēlēties kontracepcijas metodi;
  • ir citi jautājumi, kas attiecas uz pašu vīrieša veselību.

Klīnikā iVF Riga pieņem Dr. Juris Ērenpreiss, MD, PhD, starptautiski sertificēts ārsts andrologs, Eiropas Androloģijas Akadēmijas akadēmiķis, Androloģijas un uroloģijas centra iVF Riga vadītājs.

Pieteikties vizītei: Zaļā iela 1, Rīga; tālr.: (+371) 67 111 117; (+371) 25 641 022; ivfriga@ivfriga.eu

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: