Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Akupunktūra

Akupunktūra (neauglības ārstēšanai)

Kas ir akupunktūra?

Akupunktūra jeb adatu terapija ir viena no senākajām ārstniecības metodēm, kas sāka attīstīties aptuveni 2500 gadus pirms mūsu ēras. Saskaņā ar ķīniešu medicīnas teoriju, akupunktūra harmonizē un līdzsvaro enerģijas plūsmu ķermenī, ar ļoti smalku tērauda adatu palīdzību stimulējot uz ādas virsmas esošos punktus. Katram punktam ir noteikts iedarbības efekts.

Vai akupunktūra ir sāpīga?

Procedūra ir nesāpīga, jo akupunktūrā lietojamās adatas ir ļoti smalkas (0,12-0,3mm diametrā). Adatas tiek gatavotas no zelta, sudraba un citu augstvērtīgu kvalitatīvu metālu sakausējumiem. Katram pacientam izmanto atsevišķu adatu komplektu, ko atkārtoti nelieto. Pacienti raksturo adatu terapiju kā ļoti relaksējošu procedūru. Procedūra ilgst no dažām minūtēm līdz pat stundai un atkarībā no diagnozes, terapijas kurss sastāv no 3–10 procedūrām.

Vai akupunktūra ir droša?

Akupunktūra ir droša procedūra, ja to veic sertificēts akupunktūras ārsts. Blakusparādību risks ir ļoti zems. Adatu terapija ir daudz veselīgāka un dabiskāka par zāļu lietošanu. Tā iedarbojas uz visu ķermeni kopumā, stiprina imunitāti, uzlabojot vispārējo veselības stāvokli. Akupunktūras kursa laikā jāizvairās no neizgulēšanās, pārpūles un alkohola lietošanas.

Akupunktūra: indikācijas

Akupunktūra ir regulējošas ietekmes līdzeklis sāpju sindromiem, psiho-veģetatīviem un hormonāliem traucējumiem.
Akupunktūra uzlabo organisma enerģētisko stāvokļi.
Akupunktūra var palīdzēt atmest smēķēšanu!
Akupunktūra palīdz organismam cīnīties ar lieko svaru!
Ginekoloģijā akupunktūra var būt pielietojama, lai mazinātu pirmsmenstruālos vai menopauzes sindromus, cikla traucējumus. Ar akupunktūras palīdzību ir iespēja atjaunot ciklu un samazināt sāpes mēnešreižu laikā.

Klīnika iVF Riga pacientiem piedāvā akupunktūru:

Plānojot grūtniecību:

 • Palīdz organismam cīnīties ar stresu
 • Pastiprina imunitāti
 • Nostiprina nervu sistēmu un organisma aizsargspējas
 • Pozitīvi ietekmē organisma vielmaiņas procesus un enerģētisko balansu
 • Stimulē olnīcu (sievietēm) un sēklinieku (vīriešiem) darbību

Topošajām māmiņām

Likvidē vai mazina simptomus:

 • Slikta dūša
 • Vemšana
 • Nogurums
 • Bezmiegs
 • Galvas sāpes
 • Muguras sāpes
 • Tūskas grūtniecības laikā
 • Kāju krampji

Akupunktūra vīriešiem:

 • Prostatas ārstēšana
 • Spermas kvalitātes uzlabošana
 • Impotence
 • Vīriešu neauglība

Akupunktūru pielieto, gatavojoties dzemdībām, kā arī periodā pēc grūtniecībām (palīdz organisma atjaunošanās procesiem, stimulē mātes piena dziedzeru darbību).

Akupunktūra mākslīgas apaugļošanas ietvaros

Vai ir iespējama sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšana ar akupunktūras palīdzību?

Akupunktūra var sniegt pozitīvu efektu neauglības ārstēšanā ar mākslīgās apaugļošanas metodi un var būt pielietojama, kad ir pazemināta reproduktīvā funkcija.

Viens no faktoriem, kas traucē ilgi gaidīta bērna nākšanu pasaulē, ir pacienta emocionālais stāvoklis. Ilgstoša stresa iedarbība var novest pie reproduktīvas sistēmas traucējumiem. Akupunktūra pastiprina nervu sistēmu, kā arī atjauno organismu. Mākslīgas apaugļošanas ciklā tiek rekomendēts veikt akupunktūras seansus pirms un pēc embrija pārstādīšanas mātes dzemdē, palielinot izredzes veiksmīgai implantācijai.

Pateicoties ietekmei uz noteiktiem ķermeņa punktiem, akupunktūra palīdz normalizēt psihoemocionālo stāvokli, uzlabot asins apgādi mazajā iegurnī un ārstēt hroniskus iekaisuma procesus reproduktīvajos orgānos.

Sievietēm akupunktūra palīdz normalizēt hormonālo fonu, menstruālā cikla atjaunošanos, stimulē olnīcu darbību.

Vīriešiem akupunktūra dod pozitīvu efektu vīriešu neauglības gadījumā - stimulē sēklinieku darbību (pēc akupunktūras seansa vērojama spermatozoīdu koncentrācijas un kustīguma palielināšanās).

Neauglības ārstēšanas pamatā ir liels emocionāls sasprindzinājums, tādēļ akupunktūra, kā papildmetode var paaugstināt izredzes veiksmīgai mākslīgas apaugļošanas procedūrai.

Kā realizējas neauglības ārstēšana ar akupunktūras palīdzību?

Ārstēšana ar akupunktūru ir ļoti individuāls process - sākot ar pacienta pozīciju seansa laikā un beidzot ar adatu garumu. Var atšķirties adatas ievadīšanas dziļums, leņķis un ātrums. Adatu ievadīšanas veids tiek izvēlēts tikai pēc pacienta vecuma un ķermeņa uzbūves novērtēšanas, kā arī vajadzīgo punktu noteikšanas.

Akupunktūras procedūras laikā var tikt izmantotas arī sasildīšanas un piededzināšanas metodes. Piededzināšanu veic ar speciālo vībotnes cigarešu palīdzību vai arī ar konusiem, kas pildīti ar vībotni, kas dažādi ietekmē akupunktūras stimulētās vietas.

Cik bieži ir akupunktūras seansi?

Parasti 1-2 reizes nedēļā, ārkārtējos gadījumos, iespējams, arī katru dienu.

Embrija transfēra laikā: neilgi pirms transfēra un uzreiz pēc tā.

Cik ilgs ir viens seanss?

Adatas paliek ievadīšanas vietā aptuveni 20-30 min. Nomierinoša un relaksējoša efekta intensitāte ir individuāla.

Cik akupunktūras seansi ir vajadzīgi?

Atkarībā no individuālas organisma reakcijas, bet iespējams, ka var būt vajadzīgi līdz pat 10-14 seansiem. Hronisko slimību laikā bieži ir vajadzīgi vairāki ārstēšanas kursi.

Klīnikā iVF Riga pieņem kvalificēts terapeits Dr. Dmitrijs Polaks, ar daudzu gadu pieredzi ārstēšanā ar akupunktūras palīdzību.

Pieteikties vizītei: Zaļā iela 1, Rīga; 67 111 117; 25 641 022; ivfriga@ivfriga.eu

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: