Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Valsts apmaksātas programmas

Valsts apmaksātas programmas

No 2012. gada janvāra iVF Riga ir uzsākusi valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas programmas realizāciju, kuras ietvaros pie mums pacientus pieņems sertificēti reproduktologijas un ginekoloģijas speciālisti.

No valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta medicīniskās apaugļošanas procedūras veikšana sievietēm līdz 40 gadu (ieskaitot) vecumam, kā arī pēc šī vecuma sasniegšanas, ja līdz 40 gadu vecumam uzsāktā olšūnu stimulācija ar medikamentiem ir bijusi veiksmīga un medicīniskā apaugļošana tiek turpināta līdz embrija transfēram bez tā sasaldēšanas.

! No 01.01.2022. stājās spēkā izmaiņas Noteikumu Nr. 555 “Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība” punktā 4.3.3., kas paredz, ka no 2022. gada 1. janvāra paplašināts personu loks, kuram ir tiesības saņemt valsts apmaksāto medicīnisko apaugļošanu.

Ja līdz šim minēto pakalpojumu varēja saņemt sievietes līdz 37 gadu vecumam, tad no 2022. gada valsts apmaksātā medicīniskā apaugļošana ir pieejama sievietēm līdz 40 gadu vecumam (ieskaitot).

 • Nacionālais veselības dienests (NVD) veido centralizētu medicīniskās apaugļošanas pacientu gaidīšanas rindu, nodrošinot, ka informācija par iespēju saņemt pakalpojumu, pienākot pacientes kārtai, tiek nosūtīta uz pacientes elektroniskā pasta adresi. Informāciju par personām, kurām nepieciešama medicīniskā apaugļošana, Vadības informācijas sistēmas ietvaros veidotajā rindā ievada ārstniecības iestādes, kas sniedz medicīniskās apaugļošanas pakalpojumus.
 • Ņemot vērā, ka intrauterīnā inseminācijas metode vairs netiek uzskatīta kā efektīva medicīniskās apaugļošanas ārstēšana, tā tiek svītrota no valsts apmaksāto pakalpojumu apjoma.

Sakarā ar to, ka no 2018. gada tiek veidota centralizēta medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu saņemšanas gaidīšanas rinda, lai veiktu pierakstu pakalpojuma saņemšanai, jāsazinās ar ārstniecības iestādes reģistratūru (jebkuras iestādes no tabulā norādītajām)

Klīnika iVF Riga turpina veikt valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras, ka arī sniegt pirms procedūras konsultācijas šādā kartībā:

 • Pacients saņem vēstuli no NVD ar informāciju, ka ir pienākusi kārta uz valsts programmas rindu;
 • 30 kalendāro dienu laikā no uzaicinājuma saņemšanas pacientiem nepieciešams pierakstīties uz konsultāciju ārstniecības iestādē.

Pievēršam Jūsu uzmanību, ka šo pakalpojumu jūs varat saņemt gan ārstniecības iestādē, kurā reģistrējāties gaidīšanas rindā, gan citās ārstniecības iestādēs, kurām ir līgumsaistības ar valsti (noslēgts līgums ar Nacionālo Veselības dienestu). Pierakstoties informējiet reģistratūru, ka Jums ir NVD uzaicinājums par pakalpojuma saņemšanu.

 • Medicīniskās apaugļošanas procedūrai vajadzētu būt uzsāktai 6 (sešus) mēnešus no uzaicinājuma saņemšanas brīža, pēc tam tiks zaudēta gaidīšanas rinda.

Lūdzam pievērst uzmanību!

No valsts budžeta neapmaksā medicīnisko apaugļošanu, ja no valsts budžeta līdzekļiem jau ir apmaksātas divas neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas procedūras (embrija transfēra rezultātā nav iestājusies grūtniecība, kas apstiprināta klīniski), kā arī medicīnisko apaugļošanu sievietēm pēc 40 gadu vecuma, izņemot gadījumu, ja līdz minētajam vecumam uzsāktā olšūnu stimulācija ar medikamentiem ir bijusi veiksmīga un medicīniskā apaugļošana tiek turpināta līdz embrija transfēram bez tā sasaldēšanas.

(Ministru kabineta noteikumi Nr. 555)

Saņemt sīkāku informāciju Jūs varat pie galvenās administratores Nataļjas Kuhares (Tālrunis: +371 67 111 117; Fakss: +371 67 809 158; e-pasts: ivfriga@ivfriga.eu)

Pacientu organizēšana Valsts apmaksātās neauglības ārstēšanas programmas (VP) ietvaros

Pacienti zvana, sūta e-pastu, vai ierodas klātienē klīnikā ar vēlmi pieteikties uz VP un iestāties rindā.

Lai reģistrētos rindā un būtu iespēja veikt medicīniskās apaugļošanas procedūras par valsts budžeta līdzekļiem, pacietiem nepieciešams noteikt neauglības iemeslus un uzstādīt diagnozi.

Vispirms ir jāveic sekojošus izmeklējumus*:

Sievietēm:

 • ginekoloģisku izmeklēšanu;
 • seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšanu;
 • hormonālo izmeklēšanu;
 • ultrasonogrāfisko mazā iegurņa orgānu izmeklēšanu;
 • olvadu caurlaidības noteikšanu.

Vīriešiem:

 • seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšanu;
 • spermogrammu.

*Atbilstoši Ministru kabineta 2006. gada 4. aprīļa noteikumiem Nr. 261 "Neauglības diagnosticēšanas un potenciālā dzimumšūnu donora medicīniskās izmeklēšanas kārtība".

Ja pacients vēlas veikt izmeklējumus par valsts budžeta līdzekļiem, tad pacientam ir jāvēršas pie ārsta, kurš ir līgumattiecībās ar valsti (noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu). Sievietēm ir jāvēršas pie ginekologa, savukārt vīriešiem – pie urologa. Ginekologs ir tiešās pieejamības speciālists un tas nozīmē, ka nosūtījums, lai dotos pie šī speciālista, nav nepieciešams. Dodoties pie urologa, nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta. Par ambulatoru valsts ginekologa vai urologa apmeklējumu ir jāveic pacienta iemaksa 4,00 eiro apmērā.

Ja pacientam tiek uzstādīta diagnoze "neauglība", ir jābūt izraksts no ārsta speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar NVD (Nacionālais veselības dienests), ar diagnozi, kas ir derīga pieņemšanai rindā uz valsts apmaksāto neauglības ārstēšanu.

Pacients ierodas klīnikā, un pacientu koordinators pārbauda izrakstu ar diagnozi "neauglība", ar ārsta speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar NVD, parakstu un zīmogu. Pacientam jāaizpilda apliecinājums, ka par valsts budžeta līdzekļiem neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas procedūras nav bijušas vai ir apmaksātas mazāk kā divas reizes.

Iesniegums kopā ar apliecinājumu un derīgu izrakstu no ārsta tiek pieņemti un uzglabāti klīnikā.

Pēc uzaicinājuma vēstules saņemšanas:

 • ginekologa konsultācija pirms pakalpojuma uzsākšanas (pacienta līdzmaksājums 4,00 EUR);
 • medikamenti olšūnu stimulācijai (skat. Kompensējamo zāļu sarakstā​);
 • olnīcas punkcija olšūnu aspirācijai (t.sk. visas pacientam nepieciešamās ginekologa konsultācijas, ultrasonogrāfijas izmeklējumi, anesteziologa konsultācija, dienas stacionāra un anestēzijas izmaksas) (pacienta līdzmaksājums 21,00 EUR);
 • sēklinieku biopsija (t.sk. urologa konsultācijas un ultrasonogrāfijas izmeklējumi) (pacienta līdzmaksājums 21,00 EUR);
 • intracitoplazmatiska spermatozoīda injekcija ar inkubācijas periodu (embriju audzēšana līdz 5. dienai) vai olšūnu inseminācija ar spermatozoīdiem ar inkubācijas periodu (embriju audzēšana līdz 5. dienai);
 • embriju saldēšana (līdz pieciem stobriņiem) un embriju atsaldēšana;
 • embrija pārstādīšana (pacienta līdzmaksājums 21,00 EUR);
 • konsultācija pēc pakalpojuma saņemšanas (pacienta līdzmaksājums 4,00 EUR);
 • ultrasonogrāfijas izmeklējums 4.-6. nedēļā pēc embrija transfēra.

Pacientam veicot šādas valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras, jāmaksā pacienta iemaksa (par katru procedūru 21,00 eiro):

 • olnīcas punkcija olšūnu aspirācijai;
 • embrija pārstādīšana;
 • sēklinieku biopsija.

Avots: www.vmnvd.gov.lv/lv/veselibas-aprupes-pakalpojumi/668-mediciniska-apauglosana

No valsts budžeta līdzekļiem apmaksātos un maksas pakalpojumus sniedz SIA "iVF Riga" telpās, Zaļā ielā 1, Rīga, LV-1010. Darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 9.00 līdz 17.00. Sestdienās un svētdienās ir brīvdiena.

Neatliekamo medicīnisko palīdzību iespējams izsaukt, zvanot pa tālruni: “03”, “112”, “113”.

Informāciju par veselības aprūpes pakalpojumiem Jūs varat saņemt, arī zvanot pa bezmaksas tālruni: +371 80 00 12 34.

Ārpus SIA “IVF Riga” darba laikiem aicinām griezties tuvākajās specializētajās ārstniecības iestādēs:

 • P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (Pilsoņu iela 13, Rīga, tālrunis: 67069600);
 • Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Hipokrāta iela 2, Rīga, tālrunis: 67000610);
 • vai citā tuvākajā ārstniecības iestādē.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: