Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

3D un 4D ultraskaņas izmeklēšanas

3D, 4D ultrasonogrāfija grūtniecēm

Jebkura sieviete gaidībās uztraucas par sava topošā bērna attīstību. Visprecīzāk to var noskaidrot ar augļa ultrasonogrāfiskās izmeklēšanas palīdzību.

Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti gan pacientu, gan ārstu vidū gūst jaunā ultraskaņas diagnostikas metode – 3D/4D USG, kura ievērojami paplašina diagnostikas iespējas, saglabājot savu drošību un nekaitīgumu. Klīnikā iVF Rīga arī piedāvā iespēju veikt 3D/4D izmeklējumu.

Kā atšķiras 3D un 4D ultraskaņas izmeklēšanas (USG) grūtniecēm?

  • 2D USG – standarta izmeklēšana grūtniecības periodā, lai noteiktu grūtniecības, dzemdību laika, augļa attīstības, placentas un nabassaites stāvokli.
  • 3D USG – bērna statiskie trīsdimensiju attēli, kas ir līdzīgi fotogrāfijām.
  • 4D USG – kustīgi attēli 3D formātā, kurus Jūs varat redzēt reālā laika režīmā. Ja Jūs vēlāties veikt 4D USG, Jums var piedāvāt veikt izmeklējuma ierakstu dažādos datu nesējos.

2D izmeklējums ļauj iegūt attēlu uz plaknes. 3D USG bilde ir pavisam citādāka: pirmkārt, attēls ir telpisks un krāsains; otrkārt, var redzēt mazuļa ārieni visos sīkumos. Jums ir iespēja ieraudzīt bērna mutes un deguna formu, kā viņš žāvājas vai rāda mēlīti un meģināt uzminēt, kam mazulis ir vairāk līdzīgs – māmiņai vai tētim. Šis izmeklējuma veids ir tikpat drošs kā parastais, jo attēls tiek veidots no divdimensiju segmentiem, kas ir pārveidoti bildē.

No medicīniskā viedokļa 3D un 4D attēli var detalizētāk parādīt jau ieprikš diagnosticētas attīstības patoloģijas. Telpisks attēls ļauj labāk apskatīt dažas struktūras zem dažādiem leņķiem, kas nav iespējams, veicot izmeklējumu parastā divdimesiju režīmā. Tas var palīdzēt ārstiem laicīgi sastādīt bērna ārstēšanas plānu pēc dzimšanas. 3D USG var būt efektīva ekstremitāšu, sejas, mugurkaula, sirds un citu iekšējo orgānu apskatei.

Kādos gadījumos veic 3D/4D ultraskaņas izmeklēšanas (US) grūtniecēm?

Grūtnieču aprūpē 3D/4D USG izmanto kā papildus izmeklēšanas metodi, t.i. šis izmeklējums papildina, bet neizslēdz standarta divdimensiju ultrasonogrāfijas skrīningu, ko pielieto prenatālajā diagnostikā kopā ar bioķīmisko asins analīzi (skrīningu).

Ja Jūs vēlāties veikt 3D vai 4D izmeklējumu, tam ir jāpiesakās privāti.

3D/4D izmeklējumiem ir daži ierobežojumi, kas ir saistīti ar grūtniecības laiku, augļa pozīciju utt. Vislabāk veikt 3D/4D USG starp 26. – 30. grūtniecības nedēļai. Līdz 26. nedēļai Jūsu mazulim ir pārāk plāna zemādas tauku kārta, tapēc galvaskausa kauli būs redzami caur ādu, kas neļaus saskatīt virsējos slāņus. Savukārt, pēc 30. nedēļas bērna galviņa būs novietota zemāk – iegurņa rajonā, un Jūs varat neieraudzīt viņa sejiņu. Ja parastais divdimensiju USG izmeklējums aizņem 15 – 30 minūtes, tad 3D nepieciešams vairāk laika no 45 līdz 50 minūtēm.

Vai vienmēr ir redzama mazuļa sejiņa 3D/4D ultraskaņas izmeklēšanas (US) laikā?

Jūsu vēlēšanās ieraudzīt bērna sejiņu attēlā ir pilnīgi dabiska, bet, vai tas būs iespējams, lielā mērā ir atkarīgs no augļa pozīcijas. Ja mazulis ir novietots ar seju pret Jūsu vēderu un apkārt ir pietiekams amniotiskā šķidruma daudzums, tad, visticamāk, izdosies skaidri ieraudzīt viņa sejiņu. Bet, ja bērns, piemēram, pagriež muguriņu pret USG aparāta zondi, vai apkārt ir nedaudz augļūdens, vai Jums ir blīva tauku kārta vēdera rajonā, tad saskatīt viņa sejiņu vairs neizdosies, varēs redzēt tikai mazuļa muguriņu vai pirkstiņus uz kājām un rokām.

Dažreiz USG speciālists var palūgt Jūs aiziet pastaigāties vai atnākt vēlreiz pēc nedēļas, kad bērns ieņems ērtāku pozīciju.

Dažos gadījumos kārdinajums ieraudzīt mazuli tiek papildināts ar medicīniskām indikācijām 3D ultrasonogrāfijai. Taču jābūt saprātīgai attieksmei pret USG izmeklējumu biežumu, jāzina, kādeļ un kādu indikāciju gadījumā tiks veikta 3D USG. Bez USG mūsdienās ir arī citas intrauterīnā augļa stāvokļa un attīstības kontroles metodes.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: