Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Potences un erekcijas traucējumi

Potences un erekcijas traucējumi skar visu vecumu vīriešus. Tā ir diezgan izplatīta problēma. Potences un erekcijas traucējumi ir signāli, ka organismam ir nepieciešama palīdzība. Ja vīrietis kaut ko pārdzīvo, izjūt diskomfortu, iespējams, viņam jādodas pie androloga vai urologa, un labāk to darīt savlaicīgi.

Androloģijas un uroloģijas centra iVF Riga speciālisti var palīdzēt cilvēkiem ar potences un erekcijas traucējumiem. Mūsu Androloģijas centrā vīriešus ar potences un erekcijas traucējumiem pieņem Dr. Ērenpreiss, MD, PhD, starptautiski sertificēts ārsts andrologs, Eiropas Androloģijas Akadēmijas akadēmiķis, Androloģijas un uroloģijas centra iVF Riga vadītājs.

Androloga specializācija:

Pirmkārt, andrologs ārstē tikai vīriešus. Androloga pacientus var sadalīt 4 grupās jeb tēmās:

1. Vīriešu neauglība

Tās diagnostikai andrologs veiks spermas analīzes, asinis hormonu analīzes, sēklinieku izmeklējumus (tai skaitā – ultrasonogrāfiju), urīna un sēklas šķidruma bakterioloģiskās analīzes (lai izslēgtu iekaisumus). Smagas neauglības gadījumos papildus tiek veikti ģenētiskie izmeklējumi. Ārstēšana ir atkarīga no konstatētā iemesla – pretiekaisuma, hormonāla, ķirurģiska, dzīves veida izmaiņu ieteikšana, u.c. Nopietnākos gadījumos – var tikt ieteikta mākslīgā apaugļošana.

2. Vīriešu dzimumhormonu traucējumi un slimības

Sūdzības un simptomi būs atkarīgi, kad parādās hormonālie traucējumi. Nopietnākos gadījumos tie ir iedzimti, un attīstās jau pirms pubertātes – traucējot normālai pubertātei jeb dzimumnobriešanai. Hormonālie traucējumi var attīstīties arī pēc pubertātes, jauna un vidēja vecuma vīriešiem. Savukārt vecāka gadagājuma vīriešiem var attīstīties vēlīnais testosterona deficīts (īpaši tiem, kam ir kādas papildus slimības). Katrā gadījumā ārstēšana ir individuāla, atkarīga no hormonu traucējumu iemesla un attīstības laika.

3. Vīriešu seksuālās funkcijas traucējumi

Tie var būt dzimumtieksmes pazemināšanās vai zudums (biežākie iemesli ir hormonālie traucējumi, vai psiholoģiskie – stress un pārdzīvojumi arī var dot šādu negatīvu efektu). Biežāk gan novēro erekcijas traucējumus, kuriem var būt dažādi iemesli:

  • psiholoģiski (vairāk raksturīgi jauniem vīriešiem);
  • dzimumlocekļa asinsvadu bojājums (ateroskleroze, raksturīgs vairāk vidēja vecuma vai vecākiem vīriešiem, kas smēķē, kam ir liekais svars. Dzimumlocekļa artērijas ir vienas no smalkākajām artērijām vīrieša organismā, tādēļ asinsvadu slimībai pirmā izpausme var būt tieši erekcijas problēmas. Lai to noskaidrotu, andrologs veiks dzimumlocekļa asinsvadu izmeklējumu jeb doplerogrāfiju;
  • hormonāli traucējumi;
  • neiroloģiski traucējumi.

Nereta seksuāla problēma, ar ko vīrieši griežas pie androloga, ir priekšlaicīga ejakulācija. Tā var būt iedzimta, vai arī parādīties dzīves laikā (tad parasti tā ir kāda uroģenitāla iekaisuma sekas).

Virieša dzimumsistēmas orgānu iekaisīgās slimības

Iekaisums var skart sēkliniekus, prostatu. Reizēm vīrieši tos izjūt kā sāpes, dedzināšanu, nepatīkamu urināciju. Taču nereti tie nedod šādas tiešas sūdzības, un vīrieši griežas sakarā ar neauglību vai seksuāliem traucējumiem.

Tātad andrologs palīdzēs vīrietim ar neauglību, seksuāliem traucējumiem, aizdomām par hormonālām izmaiņām, ķa arī dzimumorgānu iekaisumu gadījumos.

Ārsta androloga konsultācijas laikā notiek saruna ar pacientu, apskate, anamnēzes ievākšana, veselības stāvokļa novērtējums, kā arī analīžu un izmeklējumu paskaidrojumi un komentāri, rekomendācijas, ārstēšanas plāna izstrāde.

Pieteikties androloga konsultācijai: Zaļā iela 1, Rīga; tālr.: (+371) 67 111 117; (+371) 25 641 022; ivfriga@ivfriga.eu

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: