Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Svara samazināšana pirms medicīniskās apaugļošanas

Nodrošinām ārstēšanu sievietēm ar lieko svaru pirms IVF procedūras

Klīnika iVF Riga piedāvā jaunu virzienu – sagatavošanās veselīgai grūtniecībai pacientēm ar lieko svaru.

Projekts “Svara samazināšana pirms IVF” ir veidots, lai palīdzētu sievietēm sasniegt optimālu svaru un nodrošinātu veiksmīgu IVF ārstēšanu.

Liekais svars ir viens no neauglības iemesliem

Arvien lielākam skaitam sieviešu reproduktīvā vecumā liekais svars padara grūtniecību riskantu vai pat neiespējamu.

Liekais svars sievietēm var izraisīt daudzas reproduktīvās veselības problēmas:

  • Menstruālā cikla traucējumi: hormonālā nelīdzsvarotība var novest pie neregulāriem menstruāliem cikliem un ovulācijas traucējumiem.
  • Augsts estrogēna līmenis var izraisīt endometrijas hiperplāziju, dzemdes miomu un citas reproduktīvās veselības problēmas.
  • Sliktāki medicīniskās apaugļošanas rezultāti: pacientēm ar lieko svaru ir sliktāka olšūnu kvalitāte, olnīcu funkcija un endometrija kvalitāte. Tāpēc pirms medicīniskās apaugļošanas procedūras ir ieteicama svara korekcija.
  • Augsti grūtniecības riski: Sievietēm ar lieko svaru ir palielināts risks saslimt ar gestācijas diabētu, augstu asinsspiedienu, kas var apdraudēt grūtniecību un bērna veselību.

iVF Riga klīnikā ir pieejams unikāls pakalpojums Latvijā – pieredzējuši un profesionāli speciālisti palīdzēs sievietēm ar lieko svaru iet uz medicīnisko apaugļošanu ar labākajiem rādītājiem, lai sasniegtu vēlamo rezultātu – drošu grūtniecību un vesela bērniņa piedzimšanu.

Pacientus ar lieko svaru varam iedalīt divās grupās:

  • 1) ķermeņa masas indekss (KMI) 30 - 35
  • 2) KMI > 35

Pirmai grupai ir rekomendēti klasiskās ārstniecības metodes, bet otrai grupai biežāk tiek ieteikta ķirurģiskā manipulācija, kas var būtiski sekmēt rezultāta sasniegšanu: Bariatrijas operācija (Gastric Sleeve, Gastric Bypass vai Mini Gastric Bypass metode).

Kā tikt galā ar lieko svaru? Ar ko sākt?

1. Pirmai grupai: Jūsu problēmas risinājums soli pa solim:

VIELMAIŅAS DNS TESTS

Mūsu Ģenētikas centra izstrādātā analīžu panelī tiek noteiktas tādas gēnu izmaiņas, kam apvienojumā ar ārējās vides faktoriem var būt liela ietekme uz mūsu veselību un uzvedību. Piemēram, ģenētiski varianti var veicināt, vai, gluži otrādi, pasliktināt mūsu centienus zaudēt svaru. Vairāk par Vielmaiņas DNS testu: šeit

UZTURA SPECIĀLISTS - ĒDIENKARTES PLĀNA SASTĀDĪŠANA

Vadoties pēc vielmaiņas DNS testa rezultātiem, kā arī ņemot vērā pacienta ‘’īpašas atzīmes”, uztura speciālists sastāda personalizētu ēdienkarti.

SVARA SAMAZINĀŠANAS SUPERVISORS

Svara samazināšanas supervisora atbalsts 8 konsultāciju cikls – pacienta atbalsts svara samazināšanai kā atbalstoša terapija neauglības ārstēšanai. Mērķis ir ne tikai samazināt svaru, bet iemācīties integrēt jaunu dzīves veidu, lai samazinātu svara pieaugumu un recidīvus.

2. Otrai grupai: Jūsu problēmas risinājums soli pa solim:

ĶIRURGA KONSULTĀCIJA

Galvenais mērķis ir sniegt visu nepieciešamo informāciju, lai pacients pieņemtu pārliecinošu un apzinātu lēmumu par operācijas veikšanu, kā arī par piemērotu metodi.

PACIENTU KOORDINATORA ATBALSTS

Pirmsoperācijas un pēcoperācijas periodā (5 gadus).

SVARA SAMAZINĀŠANAS SUPERVISORS

Pacientu novērtējums pirms bariatriskās operācijas – stipro un vājo pušu novērtēšana, risku noteikšana un to tālāka izslēgšana.

BARIATRIJAS OPERĀCIJA

Šī metode var būt labākais risinājums sievietēm, kurām ir nepieciešams liels svara zaudēšanas daudzums.

Viena no daudzām svara zaudēšanas operācijas priekšrocībām ir tā, ka tā var palielināt dzimstības līmeni sievietēm, kuras cīnās ar bērniņa ieņemšanu ar svaru saistītu veselības problēmu dēļ.

Lai gan bariatriskā operācija var veicināt strauju svara zudumu, pacientes nedrīkst sākt mēģināt grūtniecību uzreiz pēc tās. Mūsu programmā iesakām nogaidīt 18 mēnešus pēc operācijas. Gaidīšana dod ķermenim laiku zaudēt pēc iespējas vairāk svaru pirms bērniņa ieņemšanas un arī ļauj stabilizēties vitamīnu līmenim organismā.

IR JAUTĀJUMI? SAZINIETIES AR MUMS!

Mēs zinām, ka medicīniskā apaugļošana var būt sarežģīts un emocionāli smags process. Mūsu projekts “Svara samazināšana pirms IVF” palīdzēs Jums sasniegt nepieciešamo svaru, lai samazinātu stresu, novērstu veselības problēmas un palielinātu veiksmes iespējas!

Ja Tu sapņo par ģimeni, bet liekais svars ir kļuvis par šķērsli, mēs varam palīdzēt. Mūsu jaunais projekts “Svara samazināšana pirms medicīniskās apaugļošanas” piedāvā individuāli pielāgotu uztura plānu un supervizora uzraudzību, lai palīdzētu sasniegt nepieciešamo svaru un sekmētu veiksmīgu medicīnisko apaugļošanu.

Šis būs ceļš, ko mēs iesim kopā ar Jums un uz katra soļa palīdzēsim.

Ja Jums ir kādi jautājumi vai nepieciešama papildu informācija – zvaniet +371 27331393 vai rakstiet elina.stupane@ivfriga.eu

Pierakstīties programmai

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: