Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

ICSI

ICSI

ICSI (Intracytoplasmic sperm injection) ir viens no ekstrakorporālās mākslīgās apaugļošanas veidiem – viena spermatozoīda injekcija olšūnas citoplazmā.

Kādos gadījumos izvēlas ICSI metodi neauglības ārstēšanai?

ICSI manipulāciju pielieto vīriešu smagas formas neauglības gadījumā (spermatozoīdu trūkums, anomālijas vai spermatozoīdu zems kustīgums). Veiksmīgai spermatozoīda injekcijai olšūnā ir nepieciešami tikai daži dzīvi, morfoloģiski normāli spermatozoīdi.

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu ICSI procedūra var tikt veikta heteroseksuāliem pāriem ar partnera spermas vai donora spermas izmantošanu, kā arī vientuļām sievietēm līdz 49 gadu vecumam.

ICSI procedūras apraksts soli pa solim

1. Iepriekšējā ārsta-reproduktologa konsultācija (detalizēta anamnēzes ievākšana, iespējamo neauglības iemeslu noskaidrošana)

2. Reproduktologa konsultācija + transvagināla USG – dzemdes un olnīcu struktūras, anatomisko īpatnību noteikšana utt. + analīzes (asins un urīna analīze, uztriepes), kas ir saistītas ar ICSI procedūru + medikamenti (pēc vajadzības)

3. Nepieciešamās procedūras pirms ICSI:

  • Histerosalpingoskopija (izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var izvērtēt dzemdes dobuma formu, izmēru, iespējamas izmaiņas un īpatnības, kā arī olvadu caurlaidību)
  • vai histeroskopija (dzemdes dobuma apskate ar optiskās zondes palīdzību)
  • Asins analīzes: FSH un estradiola līmenis u.c.
  • Spermas analīze (spermatozoīdu koncentrācijas, struktūras un kustīguma novērtēšana), funkcionalitātes tests
  • Rutīnās asins analīzes (vairogdziedzera hormoni, prolaktīns, asins grupa un rēzus faktors, ka arī analīzes uz infekcijas slimībām (piem.,STS – hlamidioze, sifiliss, HIV u.c.) utt.

4. Dabiskā jauna menstruāciju sākuma sagaidīšana, gonadotropo hormonu injekcijas (piem., Gonal F) vidēji 10 dienas

5. Ultrasonogrāfiska kontrole 3 reizes stimulācijas laikā

6. Kad folikuli sasniedz 18-20 mm izmēru – ovulācijas indukcija (Pregnyl vai Ovitrelle injekcija); tiek plānota olšūnu ņemšanas (punkcija) diena.

7. Punkcija (ICSI procedūra) parasti notiek 12. dienā no stimulācijas sākuma:

  • Olšūnu iegūšana (tiek veikta īslaicīgā intravenozā narkozē)*
  • Spermas nodošana un tā sagatavošana ICSI manipulācijas laboratorijas apstakļos (iegūtās olšūnas tiek novietotas speciālā vidē, un tālāk spermatozoīdi tiek injicēti olšūnas citoplazmā)*

*Procedūras aizņem aptuveni 4 stundas

8. Embriju kultivēšana jeb audzēšana līdz 3.-5.dienai

9. Embriju transfērs (pārnešana) dzemdē

10. Atbalstošā medikamentoza terapija – vismaz 14 dienas

11. HCG, progesterona līmeņa pārbaude 14. dienā pēc embriju transfēra

12. Ultrasonogrāfiskā izmeklēšana pēc 4 nedēļām, lai apstiprinātu klīnisko grūtniecību

Atkarībā no testa un USG rezultātiem ārsts nosaka, vai zāļu lietošana jāturpina vai jāpārtrauc.

Spermas sagatavošana mikromembrānas kamerā ICSI procedūrai

Labāko spermatozoīdu atlase, pietuvinot procedūru maksimāli tuvu dabiskajiem procesiem. Mikromembrānas spermas sagatavošanas kamera ir paredzēta kustīgu spermatozoīdu sagatavošanai no spermas lietošanai neauglīgu pāru ārstēšanā, izmantojot intracitoplazmas spermas injekcijas (ICSI) procedūras. Tādējādi tiek nodrošināta optimāli funkcionējošo spermatozoīdu atdalīšana, neizmantojot kaitīgas ķīmiskas vielas vai blīvuma gradienta centrifugēšanu (DGC).

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: