Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Sieviešu faktors

Sieviešu faktors

Neauglības iemesls – vai vienmēr tikai sieviešu faktors?

Pretēji iesīkstējušajam viedoklim, ka neauglīga var būt tikai sieviete, šobrīd ir zināms, ka sievietes neauglība kā iemeslu bērna ieņemšanas grūtībām ir~ 35% gadījumu. Vēl ~ 35% gadījumu iemesls var būt vīrieša veselības izmaiņas, bet katra piektā pāra neauglības iemesls ir kopējais faktors – problēmas gan sievietes, gan vīrieša pusē, savukārt 10% gadījumos neauglības iemeslu nav iespējams noteikt.

Vai pastāv sieviešu faktori, kuri palielina neauglības iestāšanās risku?

Neauglības iestāšanos var sekmēt daudzi faktori:

  • Hormonālie (vairogdziedzera disfunkcijas, metabolais sindroms, hiperprolaktinēmija, hormonālo un kontraceptīvo medikamentu lietošana bez ārsta kontroles u. c.);
  • Ģenētiskie (Ternera sindroms mozaīkas formā; fragilā X hromosoma; BRCA1/BRCA2 gēnu mutācijas u. c.);
  • Dzemdes defekti (dažāda veida miomas);
  • Endometrija defekti (adenomioze, endometrija hipoplāzija, kura nepadodas ārstēšanai, polipi, endometrija hiperplāzija);
  • Variācijas implantācijas logā – šajā gadījumā ERA tests palīdz izskaitļot labāko laiku embriju implantācijai individuāli katrai sieviete;
  • Asinsrites un koagulācijas traucējumi (trombofīlija u. c.);
  • Imūnie faktori;
  • Dažādas dzimumorgānu infekcijas vai seksuāli-transmisīvas infekcijas; hroniski dzemdes piedēkļu iekaisumi; olnīcu cistas un cistomas; legālu un spontāno abortu sekas; kaitīgie ieradumi.

Nevar arī izslēgt neauglības gadījumu pieaugumu pēdējos gados, ko veicina nelabvēlīgi vides faktori, emocionālais stress, intensīvais dzīves ritms, kas visbiežāk izpaužas lielpilsētu apstākļos.

Olšūnu rezervju samazināšanās novecojot

Novecošana ir lielākais ienaidnieks sievietes reproduktīvajai dzīvei, kas sākas ar pirmajam menstruācijām un ilgst līdz menopauzei.

Šodien sievietes lielu uzsvaru savā dzīvē liek uz karjeras izveidošanu un sevis pilnveidošanu, ģimenes ligzdas vīšanu atbīdot uz laiku, kad būs pārliecība par īsto partneri, gatavību kāzām un bērnu radīšanu. Protams, ir iespējams ieplānot un atlikt bērnu radīšanu uz vēlāku, tomēr, nevar aizmirst, ka bioloģisko pulksteni neapstādināt, tas negaidīs, kad sieviete būs gatava un kad būs pienācis “īstais” laiks.

Olnīcu audi noveco visstraujāk, tādēļ sieviešu reproduktīvā spēja samazinās ātrāk nekā vīriešiem.

Kad sievietes olnīcas sāk zaudēt savu reproduktīvo potenciālu, tas var novest pie neauglības. Novecošanas process olnīcās skar abus – gan olšūnu daudzumu, gan kvalitāti, kas ar gadiem sarūk, līdz brīdi, ka pēcnācēju radīšana vairs nav iespējama.

Ir sievietes, kuru ķermenis vēl joprojām spēj saražot hormonus, kas nodrošina regulāru menstruālo ciklu, tomēr tas nenorāda uz olšūnu daudzumu olnīcās, kas, neskatoties uz to, var būt zems.

Samazinātā olnīcu funkcija – slikta olnīcu atbilde (poor ovarian response)

Mēs zinām, ka ar vecumu olšūnu krājumi olnīcās samazinās, bet tas nav vienīgais iemesls. Ņemot vērā mūsu pieredzi, slikta vai negatīva atbilde uz olnīcu stimulāciju var būt pietiekami jaunā vecumā un pretēji - vecākā reproduktīvā vecuma sievietēm (pēc 38 gadiem) var būt normāla olnīcu rezerve un laba atbilde uz stimulāciju. Tāpēc sliktas atbildes iemesli ir ne tikai ovariālas rezerves samazināšanās ar vecumu, bet arī iespējamie ģenētiskie traucējumi, medicīniskā ārstēšana, vides faktori, kas izraisa olnīcu izsīkšanu jaunībā.

Viens no ovariālas rezerves jeb olnīcu krājumiem novērtēšanas kritērijiem ir AMH (Anti-Millera hormons). Normāls AMH līmenis – 0,4 – 4.0 ng/ml. Ja AMH ir augstāks – tas liecina par sliktu olnīcu darbību, kas saistīta ar multifolikulāru olnīcu vai Policistisko olnīcu sindromu (PCOS). Ja AMH ir zemāks par normu – tas liecina par samazinātu olšūnu krājumiem.

Otrs kritērijs ir FSH - hormons, kas stimulē folikulu pieaugumu. Ja FSH > 12, tad olnīcas slikti reaģē uz organisma pieprasījumiem un neatbildēs uz stimulācijas zālēm.

Ir vēl daudz detaļu, kas galu galā ietekmē IVF laikā iegūto olšūnu skaitu. Jebkurā gadījumā, ja esat saskāries ar problēmu - olnīcu slikta atbilde uz stimulāciju, esiet droši: iVF Riga klīnika var palīdzēt! Mums ir izstrādāta sava taktika pacientu ārstēšanai ar sliktu atbildi, izstrādāti un pielietoti individuālie ārstēšanas plāni katram pacientam, un mēs esam sasnieguši ļoti labus rezultātus!

Ģenētiskie testi kompleksas sieviešu neauglības izmeklēšanai

Ģenētikas centrs iVF Riga iesaka pacientēm pirms mākslīgas apaugļošanas cikla veikt komplekso auglības pārbaudi, ar kuras palīdzību ir iespējams atbildēt uz jautājumu – kāpēc neiestājās grūtniecība? Izmantojot iegūtos rezultātus, iespējams izvairīties no potenciālajiem grūtniecības zaudēšanas riska faktoriem, kā arī precizēt tālākās taktikas plānu veiksmīga rezultāta sasniegšanai – https://genetikascentrs.lv/pakalpojumi/genetiskas-analizes/genetiskie-testi-kompleksas-sieviesu-viriesu-neauglibas-izmeklesanai/

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: