Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Vīriešu neauglības diagnostika

Vīriešu neauglības diagnostika

Vīriešu neauglība

Pretēji izplatītajam viedoklim, ka neauglība ir vairāk sievietes diagnoze, slimība tik pat bieži ir sastopama arī vīriešiem. Šobrīd ir zināms, ka sievietes neauglība kā iemeslu bērna ieņemšanas grūtībām ir ~ 40% gadījumu. Vēl ~ 40% gadījumu iemesls var būt vīrieša veselības izmaiņas, bet katra piektā pāra neauglības iemesls ir kopējais faktors – problēmas gan sievietes, gan vīrieša pusē; savukārt 10% gadījumos neauglības iemeslu nav iespējams noteikt. Pēc speciālistu vērtējuma Eiropā ir aptuveni 10% neauglīgu laulāto pāru. Pievērš uzmanību tieši vīriešu faktora neauglības īpatsvara izaugsmes tendencēm laulībā. Pēc pēdējām datiem, vīriešu “ieguldījums” neauglības laulībā sāk dominēt virs sieviešu. Pēdējo 20 gadu laikā tas palielinājās no 30% līdz 50% un turpina neatlaidīgi augt.

Ar vīriešu neauglības diagnostiku un ārstēšanu nodarbojas androloģija.

Androloģijas (vīriešu neauglības diagnostikas un ārstēšanas) interešu sfēras:

 • Vīriešu fertilitātes (reproduktīvitātes) funkcija un tā izmaiņas
 • Hipogonadisms – klīniskais sindroms, kur tiek traucēti sirds-asinsvādu, centrālo-nervu, kaulu-muskuļu un dzimumu sistēma, kura pamatā ir vīriešu dzimuma hormona (testosterona) deficīts.
 • Vīriešu kontracepcija;
 • Erekcijas disfunkcija;
 • Vīriešu organisma novecošana un ar to saistīti vecuma dzimumorgānu slimības;
 • Vīriešu dzimomorgānu infekcijas, tai skaitā – seksuāli transmisīvās slimības (STS).

Papildus diagnostikas metodes, kas tiek izmantotas, lai precizētu slēdzienu:

 • Spermogramma (spermas klīniskā analīze);
 • Hormonālie testi ;
 • Seksuāli transmisīvo infekciju diagnostika;
 • Testi uz metaboliskām atkāpēm;
 • PSA tests (prostatas specifiskais antigēns);
 • Ultraskaņas diagnostika (sēklinieku ultrasonogrāfija, dzimumlocekla asinsvadu doplerografija);

Hormonālie testi

Tiek veikta asins analīze, lai noteiktu vīrieša dzimumhormona (testosterona) līmeni. Kā arī, papildus var noteikt prolaktīna, folikulu stimulējušo hormonu (FSH), luteinizējošo hormonu (LH), Sekshormonu saistošo globulīnu (SHBG), estradiolu, inhibīnu B (pēc norādījumiem). Ņemot vērā testosterona līmeņa diennakts fiziskas svārstības, asins hormonāliem testiem jānodod pēc iespējas agrāk, līdz 9:00 no rīta.

Seksuāli transmisīvo infekciju diagnostika

Seksuāli transmisīvo slimību (STS) diagnostikai ir jāpaņem uztriepe no urīnizvadkanāla. Jāatceras, ka pirms procedūras jāatturas no tualetes minimāli kā 4 stundas.

Metaboliskas atkāpes

Ļoti bieži pēc 35 gadiem par erekcijas disfunkcijas somatisko cēloni kļūst tā sauktais metaboliskais sindroms. Pie tā smēķēšanas, arteriāla spiediena paaugstināšanas, ķermeņa svara pieauguma fonā, top tauku un ogļhidrātu vielmaiņas traucējumi, kā arī samazinājās visa organisma šūnu jūtīgums hormonam testosteronam. Ar asins analīzes palīdzību var noteikt dažādus vielmaiņas traucējumus vīriešiem, kas cieš no erekcijas disfunkcijas. Ir jāņem vērā, ka asins šajā gadījumā jānodod tukšā dūšā.

PSA tests

PSA – prostatas specifiskais antigēns. Tā ir prostatas olbaltumviela, kas ir spermas sastāvdaļa un piedalās tā atšķaidīšanā makstī pēc ejakulācijas, kas savukārt, nodrošina spermatozoīdu kustīgumu. PSA kādā kvantitātē tiek noteikta arī vīriešu asins sērumā. Tieši PSA sēruma līmenis tiek izmantots, lai noteiktu prostatas stāvokli vīriešiem pēc 50 gadiem, bet atsevišķos gadījumos pat pēc 40 gadiem. PSA ir specifisks prostatai, bet ne kaut-kādai konkrētai slimībai. Tāpēc, PSA līmenis nevar būt noteikts kā “normāls”, bet jāuzskatās individuāli katrā konkrētā gadījumā kopā ar ārstu.

Androloģijas un uroloģijas centrs iVF Riga – vienīgais Eiropas Androloģijas Akadēmijas akreditētais androloģijas centrs Latvijā.

Androloģijas un uroloģijas centrs iVF Riga strādā divos virzienos:

 • vīrieša vispārējās veselības pārbaude;
 • vīriešu neauglības diagnostika un ārstēšana.

Klīnikā iVF Riga pieņem Dr. Ērenpreiss, MD, PhD, starptautiski sertificēts ārsts andrologs, Eiropas Androloģijas Akadēmijas akadēmiķis, Androloģijas un uroloģijas centra iVF Riga vadītājs.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: