Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Mazās ķirurģiskās operācijas

TESA/PESA un TESE: vīriešu neauglības ķirurģiskā ārstēšana

Klīnika iVF Rīga piedāvā mūsdienīgu vīriešu neauglības ārstēšanu smagas vīriešu neauglības gadījumos, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. TESA/PESA un TESE manipulācijas ir vērstas uz vīriešu neauglības ārstēšanu un spermas iegūšanu noteiktā veidā mākslīgas apaugļošanas procedūrai. Šīs operācijas parasti veic tajā dienā, kad sievietei notiek punkcija (olšūnu iegūšana). Obligāts nosacījums procedūru veikšanai ir spermas klātbūtne sēklinieku audos. Jo vairāk normālu kustīgo spermatozoīdu var iegūt, jo lielākas iespējas veiksmīgai apaugļošanai.

TESA/PESA manipulācija

Ja vīrietim tiek diagnosticēta obstruktīva azoospermija (sēklas vadi ir nosprostoti vai nav attīstīti), mēs varam piedāvāt veikt TESA vai PESA manipulāciju.

TESA/PESA ir punkcija ar adatu. TESA (Testikulārā spermatozoīdu aspirācija) – spermatozoīdu iegūšana no sēkliniekiem ar adatu. PESA (Perkutāna epididimāla spermas aspirācija) – spermatozoīdu iegūšana no sēklinieku piedēkļiem ar adatu. TESA/PESA ir ļoti vienkārša un īsa procedūra vietējā vai vispārējā anestēzijā, lai iegūtu pacienta spermu un ļautu viņam kļūt par tēvu ar savu bioloģisko materiālu.

TESE (Testikulārā spermas ekstrakcija)

Savukārt ja vīrietim tiek diagnosticēta neobstruktīva azoospermija – kad spermatozoīdi ļoti vāji veidojas sēkliniekos un tādēļ nenonāk līdz spermai, ir jāveic nedaudz sarežģītāka procedūra: TESE (Testikulārā spermas ekstrakcija) – spermatozoīdu ķirurģiskā ekstrakcija no sēkliniekiem jeb atvērtā biopsija. TESE gadījumā notiek sēklinieku biopsija, kad sēkliniekā veic nelielus griezienus spermatozoīdu iegūšanai, kas ļauj iegūt pietiekamu biomateriāla daudzumu, ko speciālists var pārbaudīt mikroskopā, lai noteiktu spermatozoīdu dzīves spēju un to kvalitāti. Manipulācija ilgst no 45 līdz 90 minūtēm, un ir iespējama vietējā, vispārējā vai spinālajā anestēzijā. Šajos gadījumos spermatozoīdus izdodas atrast aptuveni 50% gadījumu, kurus var izmantot mākslīgai apaugļošanai ar partneres olšūnām.

Pēc operācijas griezumi tiek sašūti, un pacients var doties mājās tajā pašā dienā. Diskomforta sajūta sēklinieku maisiņā pēc biopsijas var saglabāties 1 - 4 dienu laikā. Ievērojot ārsta ieteikumus, komplikāciju risks ir minimāls. Nākamajā pēc operācijas dienā pacients ierodas uz plānveida pārbaudi, kurā ietilpst brūču pārsiešana. Pēcoperācijas periodā 7  dienu laikā pacientam jāizvairās no fiziskās aktivitātēm un seksuālās dzīves.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: