Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Ultrasonogrāfija grūtniecēm

Ultrasonogrāfija grūtniecēm

Ultrasonogrāfiskie izmeklējumi grūtniecības laikā

Ultrasonogrāfija topošai māmiņai un mazulim ir nekaitīga metode. Bērns netiek pakļauts stresam izmeklējuma laikā. Līdz šim nav saņemti nekādi US kaitīgo seku apstiprinājumi pacientiem vai speciālistiem, kas veic šo izmeklējumu ikdienā. Esošie dati rāda, ka US prātīgas izmantošanas priekšrocību ir krietni vairāk nekā iespējamo blakusefektu, ja tādi vispār ir. US drīkst veikt neierobežotā skaitā, taču ir ļoti skaidri jāapzinās katra izmeklējuma mērķi un uzdevumi, US izmeklēšanai jābūt stingrām medicīniskām indikācijām. Lai sagatavotos šim US izmeklējumam pacientei nav nepieciešama īpaša sagatavošanās, lai varētu vieglāk izvērtēt dzemdes kakla kanālu, iesaka neiztukšot urīnpūsli pirms izmeklēšanas.

Grūtniecības laikā sievietes nereti izjūt bailes un bažas par topoša bērna veselību, pārdzīvo, vai auglis pilnvērtīgi attīstās. Lai pārliecinātos, ka ar mazuli viss ir kārtībā, var veikt US skrīninga izmeklējumu.

Ultrasonogrāfija grūtniecības laikā dod iespēju:

 • izslēgt svarīgākās un bīstamākās augļa attīstības patoloģijas
 • atklāt apstājušos grūtniecību
 • precizēt grūtniecības iestāšanās laiku, ja ir bijušas neregulāras menstruācijas, vai nav zināms bērna ieņemšanas laiks
 • savlaicīgi diagnosticēt grūtniecības norises sarežģījumus
 • kontrolēt augļa attīstību un pašsajūtu

Cik bieži jāveic ultrasonogrāfiskie izmeklējumi (US) grūtniecības laikā?

Grūtniecības laikā ultrasonogrāfijas pārbaudi nepieciešams iziet 3 reizes:

 • 11 – 13. grūtniecības nedēļā (I trimestris)
 • 20 – 22. grūtniecības nedēļā (II trimestris)
 • 32 – 34. grūtniecības nedēļā (III trimestris)

Īpaša nozīme ir US diagnostikai grūtniecības I trimestrī (11 – 13. nedēļā). Šajā attīstības etapā ar US palīdzību jau var pamanīt iedzimtas attīstības patoloģijas pazīmes (ieskaitot hromosomālas patoloģijas, sirdskaites u.c.)

Nepieciešamība veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu pirms dzemdībām rodas ļoti reti. Tie ir gadījumi, kad iegūta informācija var ietekmēt dzemdību vadīšanas taktiku, parasti tad, ja grūtniecības norise ir apgrūtināta. Indikācijas nosaka ārstējošais ārsts.

Prenatālā diagnostika, kuras pamatelements ir USG, ir orientēta uz to, lai agrīni izslēgtu smagas iedzimtas augļa anomālijas. Ja patoloģija ir konstatēta grūtniecības I trimestrī, sievietei ir iespēja pārtraukt grūtniecību agrīnā augļa attistības stadijā, kas ir mazāk kaitīgi viņas veselībai. Ja sieviete izvēlās grūtniecību saglabāt, viņai un viņas partnerim ir pietiekami daudz laika, lai sagatavotos bērna ar īpaša vajadzībām nākšanai pasaulē, kuram no pirmajām dienām būs nepieciešama specializēta aprūpe. Ārsti informē pāri par agrīnās rehabilitācijas iespējām bērniem ar iedzimtām anomālijām un brīdina par pieņemtā lēmuma iespējamām sekām un riskiem.

Ultrasonogrāfija grūtniecēm - jaunas US diagnostikas iespējas iVF Riga klīnikā: ekspertu līmeņa ultraskaņas sistēma Voluson E8

Sekojot līdzi laikam, mēs pastāvīgi atjauninām klīnikas aprīkojumu un piedāvājam veikt ultraskaņas izmeklējumus grūtniecības laikā, izmantojot jaunās paaudzes Voluson E8, ļoti jutīgu aparatūru, kas ļauj veikt plaša spektra izmeklējumus.

Ultraskaņas iekārtas Voluson E8 priekšrocības:

 • ātra informācijas apstrāde, skaidra un detalizēta attēla vizualizācija;
 • augsta kontrasta izšķirtspēja kombinācijā ar dažādiem skenēšanas režīmiem;
 • nevainojama vizualizācijas kvalitāte jebkurā režīmā - no divdimensiju attēliem līdz jaunākajām 3D / 4D tehnoloģijām;
 • apjomīga skenēšana, ļaujot redzēt mazākās detaļas;
 • jutīgs krāsu dopleris asins plūsmas pētīšanai asinsvados, ehokardiogrāfijā;
 • uzlabota HDlive tehnoloģija, kas ļauj apvienot vairākus neatkarīgus gaismas avotus un radīt nokrāsas un toņus īpaši precīzai diagnostikai, ļaujot iegūt anatomiski reālistisku attēlu;
 • asinsvadu struktūru novatorisks attēlveidošanas režīms;
 • iespēja iegūt gan virspusēju asinsvadu rekonstrukciju, gan novērtēt asinsvadu sienas struktūru no iekšpuses, lai dziļāk izprastu asinsvadu tīkla topogrāfisko anatomiju un apkārtējās struktūras;
 • tehnoloģijas, kas palīdz veikt pusautomātiskus standartizētus apkakles telpas un augļa smadzeņu ceturtā kambara biezuma mērījumus grūtniecības pirmajā trimestrī, samazinot manuālās mērīšanas kļūdas, kas ir īpaši svarīgi augsta riska grūtniecības laikā;
 • spēja ātri izveidot atskaites un reģistrēt pētījumus reālā laikā, ieskaitot USB diskus, spēja nosūtīt ultraskaņas datus pa e-pastu drošā režīmā.

Pēc ilgi gaidītās grūtniecības iestāšanās mazuļa attīstība ir ļoti svarīga. Tam ir nepieciešama speciālista uzraudzība un dažādi izmeklējumi dažādos grūtniecības posmos. Grūtnieces novērošanai ir svarīgi izvēlēties pieredzējušus kvalificētus speciālistus ar prasmēm strādāt ar vismodernāko diagnostikas aprīkojumu, lai uzraudzītu augļa attīstību un stāvokli, redzētu agrīnas attīstības pazīmes un savlaicīgi atpazītu pat mazākās novirzes no normas.

Mūsu klīnikā grūtnieču ultraskaņas diagnostiku veic Medicīnas zinātņu doktore, asociētā profesore klīniskās medicīnas nozarē, dzemdniecības un ginekoloģijas apakšnozarē; pieredzējusi ultrasonogrāfijas speciāliste Dr. Natālija Vedmedovska.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: