Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Augsta riska grūtniecība

Augsta riska grūtniecība

Augsta riska grūtniecības gadījumā Jums vai Jūsu bērnam var būt paaugstināts risks veselības problēmām pirms vai pēc dzemdībām, kā arī dzemdību laikā.

Dažreiz riska faktori veidojas pirms pašas grūtniecības, bet dažreiz tās laikā.

Svarīgi ir izprast riska faktorus un to, ko Jūs varat darīt savā un sava bērna labā. Dažus riska faktorus nevar ietekmēt (piem., vecumu un ģenētiku), bet bieži vien tos var samazināt un pat novērst jau grūtniecības sagatavošanas etapā (piem., nomest lieko svaru, atmest smēķēšanu, kopā ar ārstu piemeklēt pareizo terapiju hronisku slimību ārstēšanai) vai pašas grūtniecības laikā (piem., ievērot diētu, regulāri lietot ārsta nozīmētus medikamentus, mērīt asinsspiedienu vai veikt glikozes paškontroli). Parasti ir nepieciešama speciālā aprūpe vai monitorings visas grūtniecības laikā, taču problēmas izpratne un pareizā attieksme jau ir puse no panākuma.

Grūtniece tiek iekļauta augsta riska grūtniecības grupā, ja anamnēzē ir sekojoša informācija:

  • Grūtnieces vecums <18 g. vai > 35 g.
  • Dzīvesveida riska faktori (smēķēšana, alkohola vai narkotiku lietošana)
  • Hroniskas slimības mātei (paaugstināts asinsspiediens, liekais svars, cukura diabēts, epilepsija, vairogdziedzera vai citas endokrīnas saslimšanas, autoimūnas slimības, sirdskaite, asins recēšanas traucējumi, bronhiālā astma, hroniskās infekciju slimības (HIV, hepatīts) utt.)
  • Ģenētiskas saslimšanas ģimenē
  • Esošās grūtniecības komplikācijas (preeklampsija, placentas piestiprināšanas patoloģijas, rēzus imūnkonflikts, augļa augšanas aizture, gestācijas diabēts) - tie var attīstīties jebkuras grūtniecības laikā var, pat ja esat jauna un vesela.
  • Daudzaugļu grūtniecība
  • Sarežģījumi iepriekšējo grūtniecību vai dzemdību laikā (priekšlaicīgas dzemdības, nedzīvi dzimis bērns), dzemdes kakliņa nepietiekamība, spontāni aborti

Grūtnieču novērošanas centrs iVF Riga specializējas augsta riska grūtniecībās. Jūs varat veikt visas nepieciešamās ar grūtniecību saistītas pārbaudes, nepametot mūsu klīnikas telpas. Pie mums grūtnieces pieņem kvalificēti ārsti ginekologi – dzemdību speciālisti ar daudzu gadu pieredzi.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: