Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Kuņģa apvedceļa operācija

Kuņģa apvedceļa operācija

Bariatrijas operācija nav vieglākais variants, nereti tas ir vienīgais, cilvēkiem ar augstu ķermeņa masas indeksu un tā izraisītām blakussaslimšanām.

Kuņģa apvedceļa (šuntēšanas) metode (Gastric Bypass)

Kuņģa apvedceļa operācija ir bariatriskās jeb svara zuduma operācijas veids, tās laikā tiek veiktas izmaiņas kuņģī un tievajās zarnās, lai mainītu veidu, kā tie absorbē un sagremo pārtiku. Kuņģa apvedceļš palīdz zaudēt svaru, ierobežojot ķermeņa absorbēto kaloriju un uzturvielu daudzumu. Zarnu hormonu maiņa, kas palīdz ilgāk saglabāt sāta sajūtu, veicina apetītes nomākšanu un aptaukošanās izraisītā metaboliskā sindroma novēršanu.

Pacientiem pēc operācijas ir jālieto vitamīni, ja to nedara, tas var izraisīt ilgstošu vitamīnu, minerālu trūkumu, īpaši B12 vitamīna, dzelzs, kalcija un folātu deficītu. Ilgtermiņa komplikāciju biežums ir nedaudz augstāks nekā piedurknes gastrektomija. Tomēr ar pienācīgu aprūpi var izvairīties no komplikācijām.

Indikācijas operācijai

Kuņģa šuntēšanas metodei prasības ir līdzīgas kā citām bariatriskām opeācijām. Pacients var būt kandidāts uz kuņģa šuntēšanas operāciju, ja:

  • Ir diagnosticēta III līmeņa aptaukošanās, ko nosaka ĶMI (ķermeņa masas indekss).
  • ĶMI ir vismaz 35 ar vismaz vienu ar aptaukošanos saistītu blakussaslimšanu.
  • Ja ir 2. tipa cukura diabēts un ja tas netiek pārvaldīts, ķermeņa masas indekss ir 30 vai lielāks, pacients var pretendēt uz kuņģa šuntēšanas operāciju. Tai ir pozitīva ietekme uz cukura līmeņa regulēšanu asinīs, lai palīdzētu pārvaldīt 2. tipa cukura diabētu.

Kādas ir šīs metodes priekšrocības?

Tāpat kā citas bariatriskās ķirurģijas operācijas, kuņģa apvedceļš ir ieteicams cilvēkiem ar klīniski smagu aptaukošanos. Ir pierādīts, ka tas palīdz atvieglot ar aptaukošanos saistītas blakusslimības: 2. tipa diabētu, hipertensiju, hiperglikēmija, sirds slimība, tauku aknu slimība, miega apnoja, hronisks skābes reflukss un osteoartroze.

Ja pacientam ir medicīniski nozīmīga aptaukošanās, tikai svara zaudēšana var ievērojami uzlabot veselību. Bet kuņģa apvedceļa operācija dara vairāk. Tā ievieš ilgstošas izmaiņas vielmaiņas sistēmā, lai palīdzētu pārvaldīt cukura līmeni asinīs, asinsspiedienu un izsalkuma sajūtu.

Sagatavošanās operācijai

Pacientam pirms nozīmētās operācijas jāveic veselības pārbaudes (asins analīzes, elektrokardiogramma, vēdera dobuma ultrasonogrāfija, plaušu rentgens, fibrogastroskopija, anesteziologa konsultācija).

Ķirurgs nozīmēs trīs līdz četras nedēļas pirms operācijas izslēgt no ēdienkartes ogļhidrātus, uzturu balstīt uz olbaltumvielām. Mērķis ir zaudēt daļu tauku vēdera un aknās, lai operācija būtu drošāka.

Pirms operācijas 12 stundas nedrīkst neko ēst un dzert. Tas ir nepieciešams, lai procedūras laikā kuņģis būtu tukšs. Pārtika vai šķidrums, kas paliek kuņģī operācijas laikā, var izraisīt nepatīkamas vai pat bīstamas blakusparādības.

Pēcoperācijas aprūpe

Slimnīcā pēc operācijas uzturas divas līdz trīs diennaktis. Pacientam stingri jāseko līdzi savai ēdienkartei, kas speciāli paredzēta pēc bariatriskām operācijām.

Pacientam pēc operācijas būs jāveic pārbaudes– asins analīzes (1 mēnesis, 3 mēneši, 6 mēneši; 2x gadā). Mēs uzraugām pacienta svara zaudēšanas progresu, saistītos veselības stāvokļus un visas iespējamās operācijas blakusparādības. Kā arī , būtiski pacientam būs labi rūpēties par sevi un ievērot nepieciešamās pēcoperācijas dzīvesveida vadlīnijas, lai saglabātu savu veselību un zaudētu svaru.

Vai būs jāievēro diēta pēc kuņģa bariatrijas operācijas?

Īstermiņā būs jāievēro stingras uztura vadlīnijas. Pēc dažiem mēnešiem pacients var sākt ēst normālu veselīgu maltīti, taču joprojām būs saprātīgi jāizvēlas ēdieni. Tā kā pacients nevarēs ēst tik daudz kā iepriekš, būs jāpārliecinās, ka tas, ko ēd, ir pietiekami barojošs, lai būtu pietiekami enerģijas. Nepieciešamības gadījumā būs jālieto vitamīni.

Ja Jums ir kādi jautājumi vai nepieciešama papildu informācija – zvaniet +371 27331393 vai rakstiet elina.stupane@ivfriga.eu

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: