Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Pirmsimplantācijas ģenētiskais skrīnings (PGS, jeb PGT-A) um pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika (PGD, jeb PGT-M)

24 Aug
pirmsimplantācijas diagnostika PGT-A

Pirmsimplantācijas diagnostika tiek ieteikta pāriem, kuri izmanto reproduktīvo tehnoloģiju pakalpojumus. PGT-A palīdz izvairīties no bērna piedzimšanas, kurš ir pārmantojis hromosomu anomāliju.

Ekstrakorporālās apaugļošanas veiksmīgums laulātajiem pāriem, kuri nav spējīgi dabiskā ceļā piedzemdēt mazuli, ir atkarīgs no embrija dzīvotspējas un kvalitātes. Pirmsimplantācijas diagnostika, kura tiek veikta mūsu klīnikā iVF Riga, nosaka izmainīto gēnu, kā arī izmaiņu hromosomās klātbūtni, ar kuru starpniecību tiek nodotas ģenētiski pārmantojamās saslimšanas, un tādēļ palielina veselā mazuļa piedzimšanas varbūtību pēc EKA procedūras.

Pirmsimplantācijas diagnostikas veidi

Pirms ģenētiskā izmeklējuma, kurš palīdz paātrināt grūtniecības iestāšanos, samazināt spontāno abortu risku, mūsu klīnikā veic šūnu biopsiju, no kurām attīstās trofektoderma. Iegūtais biomateriāls tiek izmantots pirmsimplantācijas skrīninga veikšanai, testēšana tiek nozīmēta:

  • iestājušos grūtniecības spontānās pārtrūkšanas gadījumā;
  • neveiksmīgu EKA procedūru gadījumā;
  • sievietēm, vecākām par 35, vīriešiem – pēc 45 gadiem.

Pacientiem, kuri ieiet šajā grupā, bieži atklāj embrijus ar izmainīto hromosomu komplektu, kas var rezultēties ar fertilitātes pazemināšanos, neauglību, bērnu piedzimšanu ar iedzimtajām anomālijām.

Pirmsimplantācijas skrīninga gaitā mūsu klīnikā veic visu 5 dienu vecu embriju hromosomu pāru analīzi un nosaka to, kurā nav ģenētiskās izmaiņas. Veselo eksemplāru pārnes dzemdes dobumā.

Pirmsimplantācijas diagnostika (PGD), kuru iziet laulātie ar monogēniem ģenētiskiem traucējumiem, kuri tiek pārmantoti no vienas paaudzes uz citu, atklāj novirzes gēnu līmenī. PGD sniedz iespēju apstiprināt vai izslēgt jau zināmās monogēnas saslimšanas esamību 5 dienu veciem embrijiem, kas samazina pēcnācēju dzimšanas risku ar doto konkrēto saslimšanu.

PGT-A un PGT-M veikšanas īpatnības

Biomateriālu, iegūto embrija trofektodermas ārējā apvalka biopsijas gaitā, no kuras šūnām izveidojas placenta, paņem 5. diennaktī (blastocistas stadija) un nodod uz ģenētikas laboratoriju. Mūsu klīnikas speciālisti veic PGT-A, pielietojot metodi, kura palīdz izvēlēties no embrijiem veselāko eksemplāru. Embrija dzemdē tiek ielikts tikai pēc katras struktūras, kura saglabā ģenētisko informāciju, rūpīgas analīzes.

Lieku un trūkstošu hromosomu esamības gadījumā pirmsimplantācijas skrīnings fiksē to kombināciju disbalansu.

Ģenētiskai diagnostikai (PGT-M) ar mikroinstrumenta palīdzību savāc vairākas trofektodermas šūnas, no kurām izveidojas placenta. Pēc izmeklējuma un informācijas analīzes rezultātu iegūšanas ārsts sniedz slēdzienu par to, kādi embriji ir piemēroti EKA.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: