Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

5 pazīmes, kas liecina par menopauzes tuvošanos

28 Nov
менопауза

Sākot no 45 gadu vecuma sievietēm samazinās reproduktīvā funkcija, tuvojas menopauze. Tas ir dabisks process, par kura tuvošanos liecina dažas pazīmes. Kad šīs pazīmes parādās, ieteicams doties pie ginekologa, lai tiktu skaidrībā ar esošo stāvokli un saņemtu nepieciešamo palīdzību.

Regulārie menstruālie cikli nebeidzas pēkšņi. Organisms sāk pakāpeniski pārkārtoties, un šo periodu sauc par premenopauzi. Šajā posmā Jūs varat novērot dažas izmaiņas:

  1. Neregulāras menstruācijas. Organismā pakāpeniski palēninās olšūnu nobriešana un sievišķo hormonu – estrogēnu ražošana. Tas noved pie menstruālā cikla traucējumiem. Mainās menstruāciju biežums, kā arī to ilgums. Nevienmērīgums var izpausties tādā veidā, ka vienā mēnesī būs stipra un ilga menstruālā asiņošana, bet turpmākos dažus mēnešus tā būs ļoti vāja vai nebūs vispār.
  2. Karstuma viļņi. Dienas laikā var parādīties pēkšņa karstuma sajūta sejas, kakla un krūšu zonā. Šādiem karstuma viļņiem seko nemiera vai trauksmes sajūta, kā arī paātrinās sirdsdarbība.
  3. Svīšana nakts laikā un bezmiegs. Naktī karstuma viļņi ļoti cieši ir saistīti ar pārmērīgu ķermeņa svīšanu. Šis stāvoklis izraisa bezmiegu.
  4. Maksts sausums. Hormonu nelīdzsvarotība izraisa diskomforta sajūtu makstī. Bieži vien parādās kairinājums, var rasties sāpju sajūta.
  5. Garastāvokļa maiņa. Hormonālās izmaiņas ietekmē arī emocionālo stāvokli. Nereti Jūs varat novērot, ka Jums pēkšņi un bez iemesla mainās garastāvoklis.

Menopauze var sākties ar vienu vai divām pazīmēm. Taču ar laiku to skaits palielinās, tām pievienojas jaunas pazīmes.

Kāpēc jādodas pie ginekologa?

Hormonālās izmaiņas uzliek papildus slodzi organismam, tāpēc var parādīties arī citas veselības problēmas.

Lai samazinātu menopauzes ietekmi uz dzīves kvalitāti, var rasties nepieciešamība atbalstīt organismu ar visdažādāko līdzekļu palīdzību: vitamīnu kompleksiem, hormonterapiju u.c. Piemeklēt pareizos līdzekļus var tikai speciālists.

Vēl būs nepieciešama arī dzīvesveida korekcija: izmaiņas uztura paradumos, atbilstošas fiziskās aktivitātes un citi nepieciešamie pasākumi.

Ja novērojat kādas menopauzes pazīmes, tad mēs iesakām doties pie mūsu ginekologa Rīgā iVF Riga klīnikā. Pretnovecošanās medicīnas speciālisti palīdzēs veikt nepieciešamās dzīvesveida korekcijas un ieteiks piemērotāko ārstēšanu.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: