Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Vīriešu mūža kontracepcija

04 Mar
vazektomija

Kas ir vazektomija

Vazektomija ir ķirurģiskā operācija vīriešu sēklas vadu pārsiešanā vai daļas izņemšanā, kuru piemēro uroloģijā. Procedūra tiek pielietota kā kontracepcijas metode.

Kam drīkst veikt operāciju?

Indikācijai vazektomijai:

  • vēlme pielietot drošu kontracepcijas metodi;
  • smago iedzimto ģenētisko saslimšanu esamība;
  • apdraudējums sievietes dzīvībai grūtniecības iestāšanās gadījumā.

Katrā valstī vazektomijas iespējamība tiek regulēta likumdošanas līmenī, kas ir jāņem vērā. Piemēram, Krievijā operācija ir atļauta tiem vīriešiem, kuri sasniedza 35 gadus, vai arī tiem, kuriem jau ir kā minimums divi bērni.

Kādas pastāv kontrindikācijas operācijai?

Pirms operācijas ir nepieciešams konsultēties ar urologu. Vazektomija ir ķirurģiskā iejaukšanās, tādēļ tai ir virkne medicīnisko kontrindikāciju:

  • onkoloģiskās saslimšanas;
  • endokrīnas sistēmas patoloģijas;
  • psihiskās saslimšanas;
  • hronisko saslimšanu akūtas stadijas;
  • pazeminātā imunitāte.

Minētajos gadījumos operāciju nāksiet atlikt līdz atveseļošanai.

Kā sagatavoties vazektomijai?

Pirms operācijas ir nepieciešams nodot analīzes, kuras jums nozīmēs urologs klīnikā iVF Riga. Pirms vazektomijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošos preparātus. Uz klīniku ir jāatbrauc tukšā dūšā, atturoties no ēšanas 12 stundas pirms plānojamās operācijas.

Kā norīt operācija?

Operācija ilgst no 30 līdz 45 minūtēm, izmantojot vietējo narkozi. Sēkliniekā veic divus nelielus iegriezumus, pēc kā izņem nelielu sēklas vadu daļu. Tad vadu gali tiek pārsieti, bet iegriezumi tiek aizšūti. Procedūru atkārto no otrās puses. Pastāv ir cita metode, akurātāka, kad vadu pārgriešanu ārsts veic caur vienu nelielu dūrienu.

Pirmās divas nedēļas pēc vazektomijas ir jāievēro pārtraukums dzimumdzīvē, jāatturas smagumu pacelšanas, intensīvās fiziskās noslodzes un vannošanās.

Pēc operācijas spermatozoīdi var vēl divus mēnešus izdalīties ejakulāta sastāvā, un šajā laikā būtu jāizmanto citas kontracepcijas metodes. Sekošanai līdzi ieņemšanas spējai šajā periodā ārsti iesaka nodot spermogrammu.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: