Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Uztura speciālista konsultācija: diētas izstrāde un pārtikas devas kaloriju aprēķināšana

27 Aug
Uztura speciālista konsultācija

Pie uztura speciālista uz pieņemšanu bieži nāk cilvēki, kuri vēlas zaudēt lieko svaru. Uztura speciālists nosaka aptaukošanās cēloni, sastāda svara korekcijas shēmu, palīdz pacientam izvēlēties ikdienas pārtikas devu.

Nepareizs uzturs negatīvi ietekmē veselību, izraisa vielmaiņas traucējumus, kas noved ne tikai pie aptaukošanās, bet arī pie krasa svara zuduma. Ja ir endokrīnās sistēmas traucējumi, cilvēks nevar patstāvīgi normalizēt svaru un bez uztura speciālista palīdzības ir grūti tikt galā ar anoreksiju. Ārsts nosaka sportistu uztura devas kaloriju daudzumu, izstrādā diētu, kura nodrošina organismu ar nepieciešamajiem komponentiem.

Kad nepieciešama uztura speciālista palīdzība

Tikai nedaudzi veselie cilvēki pierakstās uz pieņemšanu pie ārsta, lai iemācītos sastādīt sabalansētu uzturu, uzzināt par ēdienkartes izstrādes principiem, kur mērķis ir iegūt enerģiju no noderīgajiem komponentiem. Lielākai daļai uztura speciālista pacientu, kuri nav apmierināti ar savu svaru, anamnēzē ir norādīti:

  • Hormonālie traucējumi.
  • Endokrīnās sistēmas traucējumi.
  • Kuņģa un zarnu trakta slimības.
  • Aknu un nieru patoloģijas.

Biezās tauku krokas uz vēdera provocē holesterīna izgulsnēšanos, kura kristalizācija žultspūslī un izvadkanālos, veido konkrementus.

Liekā svara dēļ palielinās slodze uz locītavām, sirdi, mugurkaulu, kas noved pie artrīta, osteohondrozes, išēmijas, trombozes veidošanās.

Uztura speciālista konsultācija ir nepieciešama cilvēkiem, kam ir trausli nagi, kļūst blāvi un izkrīt mati. Ja rodas mikroelementu trūkums, kuri tiek saņemti ar pārtiku, kosmētiskie līdzekļi problēmu neatrisinās.

Ar ko strādā ambulatorajā centrā

Mūsu daudzprofila klīnika pieņem vīriešus un sievietes, kuri vēlas pārbaudīt veselību, uzzināt, kā tikt galā ar lieko svaru. Ambulatorā centra iVF Riga sertificētie ārsti konsultē pacientus ar:

  • Vielmaiņas traucējumiem.
  • Onkoloģiju.
  • Avitaminozi.
  • Hormonāliem traucējumiem.

Uztura speciālisti, kuri strādā mūsu klīnikā, sniedz rekomendācijas topošajām māmiņām, pacientiem ar gastrītu un čūlu, diabētu un holescistītu, asinsvadu un miokarda slimībām. Ārsti palīdzēs cilvēkiem, kurus nomoka biežas saaukstēšanās, vīrusu infekcijas, lai gan uztura speciālists arī neizraksta zāles, stiprinošas imunitāti, taču piedāvā uztura shēmu, paātrinošu atveseļošanos.

Diagnostikas īpatnības

Pirms sastādīt diētu, rekomendēt pārtikas produktus, iVF Riga ārsts novērtēs pacienta ēšanas paradumus, iztaujās, vai cilvēks nesirgst ar alerģiju, iedzimtām patoloģijām, un nosūtīs uz izmeklējumiem. Pacientam tiek piedāvāts nodot asins un urīna analīzes, veikt DNS testus uz vielmaiņu un vitamīniem, vairogdziedzera sintezētiem hormoniem. Ja ir aizdomas par problēmām ar iekšējiem orgāniem, tiek nozīmēts USG izmeklējums, elektrokardiogramma. Atklājot hormonālos traucējumus, tiek iesaistīts endokrinologs.

Pēc izmeklējumiem tiek sastādīts uztura grafiks, noteikts ieteicamo pārtikas produktu saraksts, un izvēlēts uztura devas kaloriju daudzums.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: