Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Olšūnu kvalitāte

Sievietes olšūnu rezerves

Ir dažādi testi, kas ļauj ieskatīties sievietes olšūnu rezervēs, viens no populārākajiem ir AMH-Anti Millera hormona noteikšana. To var noteikt paņemot asins paraugu, neatkarīgi no menstruālā cikla dienas. Trešajā dienā pēc cikla sākšanās FSH - folikulu stimulējošā hormona un estradiola līmeņa noteikšana palīdz saprast, ka ķermenis producē hormonus folikulu veidošanai. Parastā ginekoloģiska ultrasonogrāfija ļauj vizuāli novērtēt astrālo folikulu skaitu olnīcās uz doto brīdi.

Ar vecumu antrālo folikulu skaits samazinās, tāpat, kā izredzes šos folikulus apaugļot. Iegūtie rezultāti ļauj ārstam novērtēt sievietes reproduktīvas spējas un rekomendēt atbilstošu ārstēšanu – IVF ciklu, vai olšūnu donoru ciklu.

Izmantojot jaunu donoru olšūnas, mēs varam dot iespēju dzemdēt bērnus sievietēm, kuras pašas nespēj saražot šūnas, kas pēc apaugļošanas varētu sasniegt blastocistas stadiju un tikt implantētas dzemdē.

35 gadu vecums ir slieksnis, kuru pārkāpjot būtu jāpievērš liela uzmanība ģenētiskajiem izmeklējumiem, plānojot ģimenes pieaugumu. Lai izvairītos no priekšlaicīgi pārtraukušās grūtniecības, kas var būt smaga pieredze, ir nepieciešams būt 100% pārliecinātai, ka implantētais embrijs ir ģenētiski vesels. Pēc 45 gadu vecuma, tikai katra 9 saražotā olšūna ir spējīga būt apalgota un radīt ģenētiski veselu pēcnācēju.

PGS – preimplantācijas ģenētiskais skrīnings, dod iespēju izvelēties, pašus attīstītākos un ģenētiski veselos embrijus.

Klīnikā iVF Riga mēs veicam arī ģenētiskos testus trombofīlijas un PAI molekulārai noteikšanai: to rezultāti palīdzēs novērst agrīnus abortus sievietēm, kurām ir problēmas ar normālu asinsriti. Folikulu daudzums katrai sievietei ir atšķirīgs, tā ir dāvana, kas tiek mums iedota jau no dzimšanas, tas, kā mēs šo dāvanu izmantosim savā turpmākajā dzīvē, ir katras izvēle.

Mūsu ikdiena saskaramies ar pacientēm, kuras menopauze skarusi jau agrīna vecumā – to sauc par priekšlaicīgu olnīcu mazspēju, vai izsīkšanu! Šīs sievietes ar ražo olšūnas ar samazinātu spēju tikt apaugļotam un attīstīties normāli.

Arī onkoloģiskas pacientes ir šajā riska grupā, jo olnīcas ar olšūnām tajās, var tikt bojātas pateicoties vēzim, ķīmijterapijai, radiācijai, smagām iegurņa infekcijām. Retos gadījumos satopam arī sievietes, kas piedzimušas ar vienu, vai abu olnīcu iztrūkumu.

Pateicoties medicīnisko tehnoloģiju attīstībai, mēs varam palīdzēt šādos gadījumos, jaunam sievietēm sev nodrošināt iespēju veidot ģimeni nākotnē. Ģenētisks materiāls var tikt sasaldēts un uzglabāts klīnikā turpmākai izmantošanai, kad tas būs nepieciešams. Vairāk par olšūnu sasaldēšanu lasiet šeit.Sievietes olšūnu rezerves

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: