Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Par bieži sastopamiem “vienkāršiem” vīriešu neauglības iemesliem

Par bieži sastopamajiem “vienkāršiem” vīriešu neauglības iemesliem: mikroelementu un vitamīnu trūkums organismā

Starptautiski sertificēts ārsts andrologs Dr. Juris Ērenpreiss, MD, PhD no klīnikas iVF Riga, turpina skaidrot vīriešu neauglības iemeslus.

Izmeklējot vīriešus no pāriem ar neauglību, daļai pacientu mēs konstatējam nepietiekami attīstītus sēkliniekus, kad spermas analīzē ir samazināts gan spermatozoīdu daudzums, gan to funkcija jeb kvalitāte (daļai pacientu – sēklas šķidrumā vispār nav spermatozoīdu, bet par šiem gadījumiem pastāstīsim vēlāk).

Taču daļai pacientu ir normāli attīstīti sēklinieki, normāls spermatozoīdu daudzums, bet ir samazināta to kvalitāte: spermatozoīdu aktivitāte, nobrieduma pakāpe, samazinātas funkcionālās spējas. Tam par iemeslu var būt mūsu jau iepriekš aprakstītā disbakterioze vīrieša dzimumceļos, bet cits iemesls var būt spermatozoīdu funkcijai būtiski nepieciešamo mikroelementu un vitamīnu trūkums organismā.

Tādi ir selēns (bez selēna nevar normāli funkcionēt vairāki būtiski fermenti, kas iesaistīti spermatozoīdu veidošanās procesā), cinks (nepieciešams spermatozoīdu DNS spirāles stabilitātes nodrošināšanai), folskābe (nepieciešama spermas produkcijā iesaistīto gēnu normālai funkcionēšanai), dzelzs (nepieciešams normālai dzimumhormonu funkcionēšanai), D vitamīns (nozīmīgs spermatozoīdu nobriešanas procesā), C un E vitamīns (aizsargā spermatozoīdus pret tā saucamo oksidatīvo stresu). Tāpat ļoti svarīgas spermatozoīdu funkcijas nodrošināšanā ir tādas aminoskābes kā arginīns un karnitīns.

Kad var veidoties minēto mikroelementu, vitamīnu, aminoskābju deficīts organismā?

Tie mums būtu jāuzņem ar uzturu, bet diemžēl mūsdienās uzturs kļūst arvien nabadzīgāks šajā ziņā. Savukārt D vitamīns mūsu organismā sintezējas saules ietekmē – Latvijā protams garajā ziemas periodā saules mums ir ļoti maz. Aminoskābes arginīnu un karnitīnu patērē mūsu muskuļi – ja vīrietim ir intensīva fiziska slodze, tad, vienkāršoti sakot, šīs aminoskābes tiek iztērētas muskuļu funkcijas nodrošināšanā, un spermatozoīdiem tās nepietiek (jāpiemin, kā mērenai fiziskai slodzei ir pozitīva ietekme uz spermas kvalitāti, un nekustīgs dzīvesveids nekādā gadījumā nav ieteicams un vēlams labas dzimumveselības saglabāšanai).

Arī ļoti intensīva dzimumdzīve ar biežu ejakulāciju var iztērēt minēto būtisku elementu rezerves organismā – reizēm sastopos praksē ar kļūdainu uzskatu, ka lielāka iespēja panākt grūtniecību būs, dzīvojot dzimumdzīvi katru dienu. Biežas dzimumdzīves dēļ samazinās arī spermatozoīdu skaits: katru sekundi sēkliniekos nobriest viens-divi tūkstoši spermatozoīdu, taču lai veiksmīgi noritētu apaugļošanās, tiem “startā” jābūt desmitiem-simtiem miljonu.

Tādēļ ārsta androloga uzdevums vīriešiem, kas griežas ar neauglības problēmu, būtu izvērtēt visus šos faktorus – gan izrunājoties ar pacientu, gan veicot attiecīgās analīzes un izmeklējumus. Šo būtisko elementu trūkuma gadījumā ārsts vīrietim nozīmēs attiecīgu ārstēšanu – jārēķinās gan būs uz tās ilgumu vairāku mēnešu garumā, vienlaicīgi ievērojot attiecīgās uztura un dzīves veida rekomendācijas.

Esiet laipni gaidīti klīnikā iVF Riga, kur kopīgiem spēkiem centīsimies palīdzēt tikt pie gaidītā ģimenes pieauguma.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: