Parasti tiek uzdoti jautājumi par pacientes pašsajūtu, sūdzībām, lietojamo kontracepciju, menstruālo ciklu, tā ilgumu un īpatnībām, tiek precizēta pēdējo menstruāciju pirma diena. Pirmreizējas konsultācijas gadījumā jāizstāsta par hroniskām un pārciestām slimībām, operācijām, iepriekšējo grūtniecību, dzemdību (ja tādas ir bijušas) norisi, īpatnībām utt.
Mazā iegurņa orgānu US izmeklējumu sievietēm veic transabdomināli (caur vēdera priekšējo sienu) vai transvagināli (caur maksti). Ar transvaginālās US diagnostikas palīdzību var atklāt dzemdes un olnīcu labdabīgus un ļaundabīgus veidojumus, uretras patoloģijas, iekaisuma procesus, urinācijas traucējumu un urīna nesaturēšanas iemeslus, grūtniecību agrīnā laikā, kā arī var monitorēt olnīcu folikulāro aparātu neauglības ārstēšanas laikā.
Veiksmīgai transabdominālai US diagnostikai nepieciešams pilns urīnpūslis, t.i. 2-3 stundas pirms izmeklēšanas ieteicams izdzert 500-700 ml šķidruma. Šo izmeklējumu rekomendē veikt reizi gadā arī gadījumos, kad sūdzību nav profilaktiskos nolukos. Atklātas patoloģijas gadījumā, ārsts nosaka turpmāko izmeklējumu biežumu.
Ir obligāts izmeklējums, jo krūšu dziedzeri ir hormon-atkarīgs orgāns. Veic sievietei atrodoties guļus un stāvus. Ārsts uzmanīgi apskata un tad izpalpē krūšu dziedzerus, izvērtējot to formu, struktūru, simetriskumu, sāpīgumu u.c. parametrus.
Pilna asins aina (rēzus faktors, rēzus antivielas [svarīgi grūtniecēm!]); urīna analīze; bioķīmiskā asins analīze; asins koagulogramma; dzimumhormonu un citu hormonu analīze; analīzes uz infekcijām u.c. – ārstējošais ārsts nosaka analīžu nepieciešamību un to nodošanas kārtību.
Onkocitoloģiskās uztriepes pārbaude ir efektīvākā dzemdes kakla diagnostikas jeb šūnu izmaiņu noteikšanas metode, jo šīs izmaiņas var būt agrīnas dzemdes kakla vēža pazīmes. Onkocitoloģiskās uztriepes pārbaude ļauj iegūt informāciju par dzemdes kakla (dzemdes šaurākās un zemākās daļas) izmaiņām (t.sk. pirmsvēža) un audzēja pazīmēm. Uztriepi ņem ginekologs ar špāteles vai īpašas birstītes palīdzību, no dzemdes kakla virsmas saudzīgi atdalot dažas šūnas. Pēc tam šūnu paraugs tiek izpētīts laboratoriski, lai konstatētu iespējamās agrīnās izmaiņas. Onkocitoloģiskā izmeklēšana veicama reizi gadā, kaut arī vairākās Eiropas valstīs pielieto sekojošu praksi – gadījumos, kad onkocitoloģiskā atbilde ir normāla, nākamo izmeklēšanu veic tikai pēc trim gadiem, uzskatot, ka dzemdes kakla vēzis neattīstās tik ātri.
Jeb maksts mikrofloras analīze. Uztriepi ņem ginekologs ar špāteles vai īpašas birstītes palīdzību no maksts mugurējās velves. Pēc tam šūnu paraugs tiek izpētīts laboratoriski. Šī diagnostika palīdz izvērtēt maksts iekaisumus un infekcijas. Ar tās palīdzību iespējams konstatēt sēnītes, gonoreju, trihomonas, stafilokokus un citu infekcijus izraisītājus.
Piem., olvadu caurlaidības noteikšana (histerosalpingoskopija), histeroskopija u.c. – pēc vajadzības.