Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Vīriešu neauglības ārstēšana

Vīriešu neauglības ārstēšana: par bieži sastopamajiem “vienkāršiem” iemesliem

Starptautiski sertificēts ārsts andrologs Dr. Juris Ērenpreiss, MD, PhD, klīnika iVF Riga.

Vīriešu neauglībai, protams, var būt visdažādākie iemesli – tai skaitā ģenētiskie (iedzimtie) vai hormonālie traucējumi, kuru ārstēšana ir medicīniski specifiska, taču šoreiz vēlamies pastāstīt par bieži sastopamajiem “vienkāršiem” iemesliem. Viens no tiem ir iekaisums vīrieša dzimumceļos (medicīniski “uroģenitāls iekaisums”).

Tas nebūt nenozīmē, ka vīrietim ir kāda seksuāli transmisīva infekcija (uz tām, protams, arī ieteicams pārbaudīties), taču vīrietim var būt tā saucamā mikrobioma izmaiņas – izmainīta mikroflora jeb dabīgais baktēriju sastāvs dzimumceļos. Mēs esam sterili tikai pirmajās dzīves stundās, pirmo divu dzīves gadu laikā mums izveidojas mūsu baktēriju sastāvs jeb mikrobioms, kura daudzums pieaugušam cilvēkam ir ap 2 kg.

Mikrofloras izmaiņas (tai skaitā dzimumceļos) var izsaukt dažādas slimības, novājināta imunitāte, taču arī dzīvesveida un diētas kļūdas – smēķēšana, alkohola lietošana, pārmērīga kafijas lietošana, nepietiekama dārzeņu, graudaugu, augļu lietošana uzturā un pārmērīgu rafinēto produktu lietošanu (rafinētu miltu izstrādājumi ar rafinētu cukuru – bulciņas, cepumi, maizītes, utt.), pārmērīga dzīvnieku izcelsmes produktu lietošana (piemēram, tā saucamās “olbaltumu diētas” piekopšana, ko reizēm izmanto novājēšanas nolūkos). Arī stress, neizgulēšanās novājina imunitāti un var izsaukt disbakteriozi jeb mikrobioma izmaiņas.

Tā rezultātā dzimumceļos savairojas nevēlamas baktērijas, un sākas iekaisuma process, kuru vīrietis parasti nekādīgi neizjūt, bet kas ļoti negatīvi ietekmē spermas kvalitāti. Spermatozoīdu galviņu membrānas ir bagātas ar polinepiesātinātām taukskābēm, kas šādā “nepareizā” iekaisīgā vidē oksidējas, un spermatozoīdi zaudē savu normālu formu un funkciju, kas nepieciešama apaugļošanas procesam.

Šādas izmaiņas atklāj mums sēklas šķidruma bakterioloģiskie izmeklējumi, kurus jums nozīmēs andrologs. Ārstēšana iekļauj gan pretiekaisuma terapiju, gan mikrofloras normalizēšanu, gan diētas ieteikumus.

Griezieties pie androloga Dr. Ērenpreisa klīnikā iVF Riga, kuram ir 20 gadu pieredze vīriešu neauglības ārstēšanā, un iespējams jums nemaz nebūs nepieciešama sarežģīta un ilgstoša ārstēšana, lai tiktu pie vēlamā ģimenes papildinājuma.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: