Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Koronavīruss un vīriešu dzimumveselība

Ir zināms, ka koronavīruss izplatās, galvenokārt, ar cilvēku elpceļu sekrētiem (klepojot, šķaudot, elpojot) – taču aktuāls, protams, ir jautājums, vai tas var izplatīties arī seksuāli transmisīvā ceļā? Šobrīd veiktie pētījumi norāda, ka nelielai daļai – aptuveni 15% vīriešu ar COVID-19 infekciju koronavīruss ir atrodams sēklas šķidrumā. Savukārt 30 dienas pēc inficēšanās to vairs nekonstatē praktiski nevienam.

Vai šie vīrieši, kam vīruss atrodams sēklas šķidrumā, spēj inficēt savu partneri dzimumceļā – tas šobrīd nav skaidrs, tomēr piesardzības nolūkos, vīriešiem ar COVID-19 infekciju vismaz mēnesi vajadzētu lietot aizsardzības līdzekļus dzimumkontaktu laikā. Aktīvas COVID-19 infekcijas gadījumā, ieteicams būtu distancēties no sava partnera, lai pasargātu partneri no iespējamās inficēšanās gaisa pilienu ceļā (no elpceļiem).

Klīnikā “iVF Riga” mēs sniedzam palīdzību pāriem, tai skaitā, ar nopietnām auglības problēmām, kam nereti ir nepieciešama medicīniskā apaugļošana.

Protams, vietā šeit ir jautājums: vai medicīniskai apaugļošanai var izmantot vīrieša spermas materiālu, kuram ir diagnosticēta COVID-19 infekcija?

Jāsaka, ka šobrīd pieejamām medicīniskajām tehnoloģijām tā absolūti nav problēma, jo gadiem ilgi tiek izmantots spermas materiāls no vīriešiem ar citām vīrusu infekcijām – hepatīts, HIV. Spermas materiālam šajos gadījumos vienkārši nepieciešama speciāla papildus apstrāde, kas atdala spermatozoīdus no vīrusa.

Cits jautājums – vai nebūtu prātīgāk nedaudz nogaidīt, kad vīrietis pilnībā atveseļojas no vīrusa infekcijas, jo tā noteikti var ietekmēt vispārējo veselības stāvokli un arī spermas kvalitāti?

Ja tas ir iespējams, tad noteikti tā būtu pareizā izvēle. Taču ja medicīniskā apaugļošana kādu iemeslu dēļ nav atliekama (un tādi gadījumi ir iespējami, piemēram, sieva tiek ārstēta un sagatavota medicīniskai apaugļošanai un vīram pēkšņi konstatē infekciju) – tādā gadījumā, satraukumam nav pamata, jo ir mums pieejamas modernas medicīniskās tehnoloģijas drošai apaugļošanas veikšanai.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: