Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Atšķirība starp uroloģiju un androloģiju

Ar ko atšķirās uroloģija no androloģijas?

Urologs ārstē vīriešu un sieviešu urīnizvadsistēmas (nieru, urīnpūšļa, urīnizvadkanāla) slimības, kā arī vīriešu dzimumorgānu slimības (prostatas slimības, sēklinieku audzēji, u.c.).

Androloga specializācija ir nedaudz cita.

Pirmkārt, andrologs ārstē tikai vīriešus. Androloga pacientus var sadalīt 4 grupās jeb tēmās:

  1. Vīriešu neauglība. Tās diagnostikai andrologs veiks spermas analīzes, asinis hormonu analīzes, sēklinieku izmeklējumus (tai skaitā – ultrasonogrāfiju), urīna un sēklas šķidruma bakterioloģiskās analīzes (lai izslēgtu iekaisumus). Smagas neauglības gadījumos papildus tiek veikti ģenētiskie izmeklējumi. Ārstēšana ir atkarīga no konstatētā iemesla – pretiekaisuma, hormonāla, ķirurģiska, dzīves veida izmaiņu ieteikšana, u.c. Nopietnākos gadījumos – var tikt ieteikta mākslīgā apaugļošana.
  2. Vīriešu dzimumhormonu traucējumi un slimības. Sūdzības un simptomi būs atkarīgi, kad parādās hormonālie traucējumi. Nopietnākos gadījumos tie ir iedzimti, un attīstās jau pirms pubertātes – traucējot normālai pubertātei jeb dzimumnobriešanai. Hormonālie traucējumi var attīstīties arī pēc pubertātes, jauna un vidēja vecuma vīriešiem. Savukārt vecāka gadagājuma vīriešiem var attīstīties vēlīnais testosterona deficīts (īpaši tiem, kam ir kādas papildus slimības). Katrā gadījumā ārstēšana ir individuāla, atkarīga no hormonu traucējumu iemesla un attīstības laika.
  3. Vīriešu seksuālās funkcijas traucējumi. Tie var būt dzimumtieksmes pazemināšanās vai zudums (biežākie iemesli ir hormonālie traucējumi, vai psiholoģiskie – stress un pārdzīvojumi arī var dot šādu negatīvu efektu). Biežāk gan novēro erekcijas traucējumus, kuriem var būt dažādi iemesli: psiholoģiski (vairāk raksturīgi jauniem vīriešiem); dzimumlocekļa asinsvadu bojājums (ateroskleroze, raksturīgs vairāk vidēja vecuma vai vecākiem vīriešiem, kas smēķē, kam ir liekais svars – dzimumlocekļa artērijas ir vienas no smalkākajām artērijām vīrieša organismā, tādēļ asinsvadu slimībai pirmā izpausme var būt tieši erekcijas problēmas: lai to noskaidrotu, andrologs veiks dzimumlocekļa asinsvadu izmeklējumu jeb doplerogrāfiju); hormonāli traucējumi; neiroloģiski traucējumi. Nereta seksuāla problēma, ar ko vīrieši griežas pie androloga, ir priekšlaicīga ejakulācija. Tā var būt iedzimta, vai arī – parādīties dzīves laikā (tad parasti tā ir kāda uroģenitāla iekaisuma sekas).
  4. Virieša dzimumsistēmas orgānu iekaisīgās slimības. Iekaisums var skart sēkliniekus, prostatu. Reizēm vīrieši tos izjūt kā sāpes, dedzināšanu, nepatīkamu urināciju. Taču nereti tie nedod šādas tiešas sūdzības, un vīrieši griežas sakarā ar neauglību vai seksuāliem traucējumiem.

Tādēļ – ja jums ir urinācijas problēmas, tad ir jāmeklē urologa palīdzība.

Savukārt vīrietim ar neauglību, seksuāliem traucējumiem, aizdomām par hormonālām izmaiņām – palīdzēs andrologs.

Dzimumorgānu iekaisumu gadījumos spēs palīdzet gan urologs, gan andrologs.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: