Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Vecdzemdētāja – vai tas nav novecojis termins?

Nē, nav novecojis. Taču iespējams, ka var piemeklēt pievilcīgāku un modernāku terminu. Bet fakts paliek nemainīgs. Līdz ar vecumu, palielinās grūtniecības iestāšanās laiks. Tāpēc sievietēm, sasniedzot 35 gadu vecumu, jāvēršas pēc konsultācijas pie ginekologa-reproduktologa jau pēc sešu mēnešu neveiksmīgiem mēģinājumiem ieņemt bērnu dabiskā ceļā. Bet tas nepavisam nenozīmē, ka jāpārtrauc mēģinājumi pēc 40 gadu sasniegšanas.

Vai esat ievērojuši, cik labi mūsdienās izskatās un jūtas sievietes vecumā no 35 līdz 45 gadiem? Nevainojamais un jauneklīgais izskats ir radījis pārliecību, ka grūtniecība un bērniņa laišana pasaulē pēc 40 gadu sasniegšanas ir tikpat viegla kā 25 gadu vecumā. Tomēr neviens skaistumkopšanas rituāls nespēs maldināt mūsu organismu un tā bioloģisko pulksteni.

Olšūnas vecums atbilst skaitlim, kas ierakstīts mūsu pasē. Neskatoties uz to, ka reproduktīvais vecums palielinās, joprojām nepieciešams pielikt lielākas pūles bērniņa ieņemšanai. Grūtniecība pēc 40 gadu sasniegšanas vairs nav kaut kas pārdabisks, taču tik un tā pastāv ievērojams ģenētisko noviržu risks.

Turklāt, lai sasniegtu labus rezultātus līdz 35 gadu vecuma sasniegšanai, nepieciešamas piecas olšūnas, bet pēc 42 gadu - jau 16. Un kur, lai tās ņem, ja visas funkcijas pamazām noplok?

Nebūšu oriģināla, ja teikšu, ka jādzemdē laicīgi... Labvēlīgākais vecums ir no 26 - 35 gadiem. Taču, ja arī pēc 40 gadu sasniegšanas jūs joprojām vēlaties kļūt par veselīga bērna māti, jums ir tādas iespējas, kaut arī grietni mazāk. Tikai šis jautājums jums jārisina pie speciālista nevis patstāvīgi. Netērējiet lieki laiku, pētot alternatīvas bērna ieņemšanas metodes, ja kaut kas nogājis greizi.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: