Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Aborti un kontracepcija

Sievietes, kurām tikuši veikti aborti, diezgan bieži nāk pie manis ārstēties. Kā nevēlamās grūtniecības iemeslu, viņas min neskaidrības ar kontracepcijas lietošanu. Partnerim nepatīk prezervatīvi, un hormonālie kontracepcijas līdzekļi ir kaitīgi...Tā taču ir tumsonība.

Jums jāapzinās, ka aborts var izraisīt neauglību arī turpmāk. Mākslīga grūtniecības pārtraukšana izraisa nopietnas, dažreiz neatgriezeniskas sekas. Neauglība nav vienīgā komplikācija. Aborts, menstruāciju traucējumi, hronisks dzimumorgānu iekaisums - tās visas ir aborta sekas. Negatīvu seku iespējamība ir īpaši augsta, ja pirmā grūtniecība tiek pārtraukta jaunā vecumā. Komplikāciju risks svārstās no 50% līdz 60%, sākot ar saaugumu veidošanos, iekaisumu līdz pat hormonālajiem traucējumiem. Tas izskaidrojams ar to, ka pēc aborta veikšanas rodas stresa stāvoklis. Hipotalāms un hipofīze atrodas uzbudinājuma stāvoklī, un virsnieru dziedzeros palielinās steroīdu hormonu ražošana, kas izraisa attiecīgas ​​izmaiņas olnīcās un endometrijā.

Par laimi, šodien vērojama abortu skaita samazināšanās. Par to paldies jāsaka kontracepcijai.

Ar pārliecību varu teikt, ka prezervatīvs ir efektīvākais kontracepcijas līdzeklis. Tas pasargā ne tikai no nevēlamas grūtniecības, bet arī no milzīga daudzuma slimību, kas pēc tam var ietekmēt iespēju palikt stāvoklī.

Taču nevajadzētu baidīties no KOK (kombinētajiem perorālajiem kontracepcijas līdzekļiem) lietošanas, ja tos izrakstījis ārsts, pamatojoties uz nepieciešamo testu veikšanu un indikācijām. Lai gan, es nenozīmētu KOK jaunām meitenēm, kuras vēl nav dzemdējušas, it īpaši ilgtermiņā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: