Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Kā saglabāt savu ģenētisko materiālu jeb kas ir kriokonservācija

Šādu lēmumu, iesaldēt un uzglabāt savas reproduktīvās šūnas, var pieņemt pilnīgi veseli cilvēki, kuri šobrīd neplāno kļūt par vecākiem. Piemēram, sieviete vai vīrietis, kuri vēl nav atraduši savu otro pusīti vai vecāku, pāri, kuru prioritāte ir karjera un neatliek laika bērna radīšanai. Kriokonservācija piedāvā vecākiem iespēju iesaldēt olšūnas un spermatozoīdus, vēl esot jauneklīgā vecumā, to izmantošanai nākotnē.

Reproduktīvās šūnas iespējams ilgstoši uzglabāt. Un, kad pienāks īstais brīdis, izmantot sagatavotās jaunās olšūnas. Kāpēc jaunās? Jo tieši jaunas olšūnas ļauj laist pasaulē veselīgu bērnu. Jo vecāki kļūst sieviete un vīrietis, jo lielāka iespēja, ka bērnam varētu rasties ģenētiskas problēmas.

Nepieciešamība saglabāt savu ģenētisko materiālu – olšūnas vai spermatozoīdus – var rasties arī cilvēkiem, kuri plāno vēža vai citu nopietnu slimību ārstēšanu. Jāņem vērā, ka pēc šo slimību ārstēšanas pastāv milzīgs risks saskarties ar neauglības problēmu.

Grūtniecība var kļūt par nopietnu šķērsli atveseļošanās procesam, un pēc tam arī pati ārstēšana var izraisīt neauglību. Pacientiem, kuriem diagnosticēts vēzis, ir ieteicama reproduktīvo šūnu kriokonservācija, lai pirms ķīmijterapijas un staru terapijas izvairītos no donoru spermas vai olšūnu izmantošanas.

Olšūnas, embrijus un spermu var droši uzglabāt ģenētiskā materiāla bankā 10 gadus, līdz tie tiek ievadīti sievietes organismā. Brīdī, kad pāris plāno grūtniecību, ģenētiskais materiāls tiks atkausēts un ievietots pacientes dzemdē, kas ievērojami atvieglo mākslīgās apaugļošanas ciklu, jo nav nepieciešams stimulēt olnīcas.

Sākumā nepieciešams veikt infekcijas testus. To var izdarīt jebkurā laboratorijā vai mūsu klīnikā. Un pēc tam nodot savu ģenētisko materiālu. Pēc materiāla kvalitātes un daudzuma pārbaudes laboratorijā, jums jāparaksta līgums un jāapmaksā pakalpojums.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: