COVID-19 testēšana
Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu
ivfriga@ivfriga.eu COVID-19 testēšana
COVID-19 testēšana ivfriga@ivfriga.eu

Sēklinieku PRP

PRP-terapija: progresīva sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metode

Tikai klīnikā iVF Riga!

Sēklinieku PRP-terapija: vīriešiem tā ir iespēja aktivizēt spermas izstrādes procesu (spermatoģenēzi) un kļūt par bioloģisku tēvu!

Androloģijas un uroloģijas centrs iVF Riga nodarbojas ar visdažādākajām vīriešu neauglības problēmām. Sēklinieku PRP-terapija tiek veikta vīriešu neauglības ārstēšanai vissarežģītākajos gadījumos:

 • spermā ir ļoti maz spermatozoīdu (oligozoospermija < 10 milj/ml);
 • nav ieteikta hormonālā terapija;
 • neveiksmīga hormonālā terapija.

Parasti šādos gadījumos grūtniecības iestāšanās izredzes ir ļoti mazas. Risinājums – jauna inovatīvā ārstēšana, izmantojot sēklinieku PRP-terapiju!

Kā notiek sēklinieku PRP-terapijas procedūra?

PRP-terapija (Autologous platelet-rich plasma) ir ārstēšana ar plazmu, kura tiek iegūta no paša pacienta asinīm un ir bagātināta ar trombocītiem – asins šūnām, kuru sastāvā ir daudz alfa-granulas, kas satur lielu augšanas faktoru koncentrāciju. Augšanas faktoriem ir svarīga loma, jo tie nodrošina audu reģenerāciju, aktivizē šūnu augšanu un atjaunošanos. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas bojātos vai atrofētajos audos, aktivējas reģenerācijas un atjaunošanas procesi.

PRP-terapijas etapi

PRP-terapija notiek vairākos etapos. No sākuma pacientam tiek paņemtas 8-20 ml perifērās asinis. Pēc tām šīs asinis tiek ievietotas centrifūgā un centrifugē, lai sadalītu komponentos. Tiek atdalīta plazma ar trombocītiem no pārējām asins šūnām. Šī metode palīdz iegūt 3-5 reizes lielāku trombocītu koncentrāciju plazmā, kā tā ir parasti perifērajās asinīs.

Procedūras mērķis ir aktivizēt spermatoģenēzi (spermatozoīdu produkciju) sēkliniekos, kura notiek nepietiekami aktīvi, kādēļ ir samazināta spermas kvalitāte, un partnerei neiestājas grūtniecība. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas sēklinieku audos, aktivējas šūnu reģenerācijas un atjaunināšanas procesi, kas veicina spermatoģenēzes atjaunošanu.

Sēklinieku PRP-terapija – indikācijas:

 1. oligozoospermija < 10 milj/ml
 2. FSH >10, normāls vai pazemināts Testosterona līmenis
 3. US sēkliniekiem – normāla vai difūzi izmainīta ehogenitāte, neiekļauj pacientus ar lokāliem fokusiem/veidojumiem vai izsētu mikrokalcinozi
 4. Negatīvi onkomarķieri (LDH, alfa-fetoproteīns, brīvais hCG)
 5. Normāls kariotips, negatīvas Y hromosomas mikrodelēcijas (oligozoospermija < 5 milj./ml)

Nepieciešamie izmeklējumi sēklinieku PRP-terapijai

Pirms procedūras veikšanas, un pēc 3 un 6 mēnešiem pēc procedūras veikšanas jāveic sekojoši izmeklējumi:

 1. sēklinieku ultrasonogrāfija;
 2. asins analīze uz FSH, Testosterons, LH, SHBG, LDH, alfa-fetoproteīns, brīvais hCG, pilna asins aina;
 3. spermogramma, spermatozoīdu DNS integritātes tests, HBA tests, Interleikīns-6 spermā;
 4. androloga konsultācija

Šī procedūra ir inovatīva un sakarā ar tās neseno parādīšanos – šobrīd vēl eksperimentāla. Tādēļ mēs nevaram garantēt pozitīvu iznākumu. Taču ir zināms, ka PRP ir šūnu procesu stimulējoša un atjaunojoša aktivitāte, un PRP injekcijas tiek ļoti veiksmīgi pielietotas citu saslimšanu gadījumos, tādu kā artrīti un artrozes (ievadot PRP locītavās), matu izkrišanu gadījumos, sieviešu neauglības gadījumos (ievadot PRP olnīcās vai nepietiekami aktīvā dzemdes slānī – endometrijā), utt. Turklāt pēc šī brīža pieejamiem datiem, 50% gadījumos, vīriešiem, kuriem tika konstatēta neauglība, procedūra izdevusies tādā apmērā, lai varētu iegūt spermatozoīdus sēklinieku biopsijas laikā, kurus izmantot medicīniskajai apaugļošanai.

Inovatīvā PRP-terapijas metodika ļauj palīdzēt iegūt savus bērnus tiem vīriešiem, kuriem ir diagnosticēta neauglība.

Progresīvās medicīnas speciālisti ir pārliecināti, ka PRP-terapija ir izrāviens reproduktīvā medicīnā, kura var sniegt iespēju vīriešiem tikt pie bioloģiski sava mazuļa ar spermatoģenēzes atjaunošanas palīdzību.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022 COVID-19: (+371) 27 331 393

Raksti mums

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2021, iVF Riga.
Web izstrāde: