COVID-19 testēšana
Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu
ivfriga@ivfriga.eu COVID-19 testēšana
COVID-19 testēšana ivfriga@ivfriga.eu

PRP-terapija endometrija un olnīcu funkciju atjaunošanai

PRP-terapija: progresīva sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metode

Klīnika iVF Riga piedāvā jaunu, modernu ārstēšanas metodi endometrija atjaunošanai un olnīcu funkciju atjaunošanai ar PRP-terapijas palīdzību (autologas ar trombocītiem bagātinātas plazmas terapija).

PRP-terapija tiek lietota menstruālā cikla un folikuloģenēzes atjaunošanai sievietēm pirms menopauzes un menopauzes laikā.

Kas ir PRP-terapija?

PRP-terapija (Autologous platelet-rich plasma) ir ārstēšana ar plazmu, kura tiek iegūta no paša pacienta asinīm un ir bagātināta ar trombocītiem – asins šūnām, kuru sastāvā ir daudz alfa-granulas, kas satur lielu augšanas faktoru koncentrāciju. Augšanas faktoriem ir svarīga loma, jo tie nodrošina audu reģenerāciju, aktivizē šūnu augšanu un atjaunošanos. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas bojātos vai atrofētajos audos, aktivējas reģenerācijas un atjaunošanas procesi. Ar trombocītiem bagātinātas plazmas augšanas faktori stimulē folikulu veidošanos olnīcās un ovulāciju.

PRP-terapijas etapi

PRP-terapija notiek vairākos etapos. No sākuma pacientam tiek paņemtas 8-20 ml perifērās asinis. Pēc tām šīs asinis tiek ievietotas centrifūgā un centrifugē, lai sadalītu komponentos. Tiek atdalīta plazma ar trombocītiem no pārējām asins šūnām. Šī metode palīdz iegūt 3-5 reizes lielāku trombocītu koncentrāciju plazmā, kā tā ir parasti perifērajās asinīs.

PRP-terapija endometrija atjaunošanai

Kādos gadījumos endometrija PRP-terapija var palīdzēt neauglības ārstēšanai?

  • Sievietēm ar endometrija hipoplāziju, kuru dēļ nav iespējams veiksmīgi implantēt embrijus, PRP-terapija ir īsts izrāviens, īpaši gadījumos, kad nav iespējams izaudzināt endometriju ar medikamentu palīdzību.
  • Hroniskais dzemdes endometrīts un endometrioze. Šīs slimības var ierosināt iekaisuma procesus, kas apgrūtina embriju implantāciju dabīgas apaugļošanas procesā, kā arī mākslīgai apaugļošanai, izmantojot IVF procedūru. PRP injekciju pielietošana novērš iekaisuma procesus dzemdē, kā arī pastiprina progesterona receptoru aktivitāti, kas veicina pareizu endometrija augšanu un tas savukārt palīdz embrija implantācijai. Pēc šīs terapijas ir iespējams turpināt ārstēšanu ar IVF procedūru un iegūt labākus rezultātus.
  • Ašermana sindroms.
  • Komplikācijas pēc neveiksmīgiem ķirurģiskiem traucējumiem.
  • Komplikācijas pēc abortiem.

Visos šajos gadījumos PRP-terapijas metodika būtiski uzlabo embrija implantāciju, gan veicot IVF procedūru, gan dabiskās grūtniecības gadījumā.

PRP-terapija folikulārā aparāta (olnīcu funkciju) atjaunošanai

Kā olnīcu PRP-terapija var palīdzēt neauglības ārstēšanai?

Sievietēm tā ir iespēja atjaunot olnīcas un apmānīt bioloģisko pulksteni!

Olnīcu PRP-terapijas galvenās indikācijas:

  • Olnīcu izsīkuma sindroma ārstēšanā – PRP-terapija nodrošina olnīcu atjaunošanu un dod iespēju atjaunot menstruālo ciklu.
  • Sievietēm pirms menopauzes periodā PRP-terapija var palīdzēt palielināt olšūnu daudzumu, tādējādi palielinot pozitīva rezultāta iespējas IVF ciklā vai novest pie spontānas grūtniecības.
  • Atkārtoti neveiksmīgi IVF cikli.

Cik droša ir PRP terapija?

Nav atrastas blakus parādības PRP terapijas pielietošanai. Tā kā pacientam tiek izmantotas paša pacienta asinis, tad tiek novērstas visa veida alerģiskas reakcijas un tiek nodrošināts pilnīgs bioloģiskais saderīgums.

PRP injekciju izmantošana var dažādi ietekmēt katru sievieti. Tāpēc ir grūti pateikt, cik daudz olšūnu tiks iegūtas pēc PRP terapijas: tas ir atkarīgs no sieviešu reproduktīvās sistēmas stāvokļa pirms procedūras, kā arī no tā, kāda būs reakcija no PRP terapijas. Jebkurā gadījumā, pat spontāna ovulācija un olšūnu iegūšana sievietēm pirms menopauzes un menopauzes laikā, kad olnīcas ir praktiski atrofējušās, - tas ir izrāviens reproduktīvā medicīnā, kura var sniegt iespēju palikt stāvokli ar savām olšūnām.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022 COVID-19: (+371) 27 331 393

Raksti mums

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2021, iVF Riga.
Web izstrāde: