Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties
ivfriga@ivfriga.eu Pierakstīties

Steroīdi un vīriešu neauglība

Steroīdus bieži lieto muskuļu masas palielināšanai, lai panāktu labākus sasniegumus sportā. Lai sasniegtu maksimālo efektu, steroīdi tiek lietoti dažādās kombinācijās un devās. Bet jāatceras, ka, lietojot steroīdus un palielinot fizisko aktivitāti, rodas blakusparādības, kas dažkārt izraisa tālejošas sekas.

Parasti, ilgstoši lietojot steroīdus, tiek lietoti arī citi hormonālie medikamenti, lai novērstu blakusparādības vai atjaunotu sava testosterona sintēzi pēc steroīdu lietošanas pārtraukšanas. Šī hormonālās sistēmas līdzsvara izjaukšana var negatīvi ietekmēt veselību.

Kāda ir steroīdu lietošanas bīstamība?

  • Steroīdu lietošana izraisa hipofīzes hormonālās darbības traucējumus. Steroīdi negatīvi ietekmē dzimumhormona testosterona veidošanos un mazina dzimumdziedzeru darbību. Var būt nepieciešams ilgs laiks (3 – 6 mēneši), lai atjaunotu normālu testosterona līmeni, bet dažos gadījumos tas vispār nav iespējams.
  • Spermatozoīdu attīstīšanās sēkliniekos samazinās vai pat pilnībā izbeidzas. Steroīdi ietekmē arī spermatozoīdu struktūru, un to negatīvā ietekme saglabājas vēl ilgi pēc steroīdu lietošanas pārtraukšanas, kas var izraisīt neauglību. Spermas kvalitātes atjaunošanai parasti ir nepieciešams no pusgada līdz gadam, bet reizēm izmaiņas var būt neatgriezeniskas.
  • Ilgstoši lietojot steroīdus, spermogrammā atklājas spermatozoīdu trūkums spermā (azoospermija), kā arī sabiezē asinis, kas ir bīstami veselībai (sirds un asinsvadu sistēmai).
  • Dzimumtieksme samazinās, kad vīrietis pārtrauc lietot steroīdus.

Daudzi vīrieši, konsultējoties ar ārstu, neuzskata par nepieciešamu pateikt, ka viņi lieto steroīdus. Bet pieredzējis ārsts problēmas klātbūtni noteiks pēc raksturīgajām pazīmēm - pūtītēm, izmaiņām aknu darbības analīzēs, sēklinieku lieluma samazināšanās utt. Tāpat definēt kopainu palīdzēs pilna asins analīze un dzimumhormonu rādītāji.

Lai pārbaudītu reproduktīvo funkciju un, ja nepieciešams, izstrādāt ārstēšanas plānu spermas atjaunošanai, iesakām vīriešiem veikt komplekso izmeklēšanu – Reproduktoloģijas check-up programmu.

Programma ietver: ārsta androloga konsultācijas, apskate, anamnēzes ievākšana, veselības stāvokļa novērtējums, analīzes (18 rādītāji - pilna asins aina, aknu rādītāji, nepieciešamie hormoni – testosterons, luteinizētājhormons (LH), FSH u. c.; glikoze, holesterīns, PSA, D vitamīns, urīna analīze un citas analīzes), spermas izmeklējumi, sēklinieku maisiņa orgānu ultrasonogrāfijas diagnostika (USG), ārsta analīžu un izmeklējumu paskaidrojumi un komentāri, ārsta slēdziens, rekomendācijas, ārstēšanas plāna izstrāde.

Klīnikā iVF Riga Reproduktoloģijas check-up programmu veic Dr. Ērenpreiss, starptautiski sertificēts ārsts andrologs, MD, PhD, Androloģijas un uroloģijas centra iVF Riga vadītājs.

phone

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022
mail

Pierakstīties

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2024, iVF Riga.
Web izstrāde: