COVID-19 test
Instagram Facebook
info@ivfriga.lv
info@ivfriga.lv COVID-19 test
COVID-19 test info@ivfriga.lv

Auglības saglabāšana - KRIO [SE]

iVF Riga atvēra pirmo oficiālo ģenētiskā materiāla banku Baltijas valstīs. Tā ir speciāli aprīkota ar saldēšanas sistēmu, kur glabājas cilvēku reproduktīvās šūnas – spermatozoīdi, olšūnas (oocīti) un embriji.

iVF Riga Reproduktīvo šūnu banka piedāvā olšūnu, spermas un embriju sasaldēšanu un uzglabāšanu pacientiem.

Pašu ģenētiskā materiāla – spermatozoīdu vai olšūnu – saglabāšanas nepieciešamība var rasties pacientiem, kuri plāno vēža vai citu smagu saslimšanu ārstēšanu. Pēc minēto saslimšanu ārstēšanas ir liels risks sastapties ar neauglības problēmu gan sievietei, gan vīrietim.

Lēmumu par ģenētiskā materiāla sasaldēšanu un saglabāšanu var pieņemt arī absolūti veseli cilvēki, kuri neplāno šobrīd kļūt par vecākiem, bet kuri vēlas saglabāt fertilitāti līdz brīdim, kad grūtniecība būs vēlama.

Neauglības ārstēšanas ciklā var būt apaugļotas dažas olšūnas, no kurām pēc tam veidojas embriji. Parasti dzemdes dobumā tiek ievadīti 1 līdz 2 embriji, bet palikušos labas kvalitātes embrijus sūta uz sasaldēšanu. Embriji var droši uzglabāties ģenētiskā materiāla bankā 10 gadus, gaidot nākamo transfēru sievietes organismā. Brīdī, kad pāris ieplānos vēl vienu bērniņu, embriji tiks atkausēti un pārnesti pacientes dzemdes dobumā, kas pamatīgi atvieglo mākslīgas apaugļošanas ciklu, jo nav nepieciešams veikt olnīcu stimulāciju un punkciju.

Šodien jau skaidri redzams, ka ģenētiskā materiāla mūsdienīgas sasaldēšanas un saglabāšanas metodes (kriopreservācija) ir absolūti drošas gan spermai, gan sieviešu olšūnām, gan embrijiem.

Kas ir kriopreservācija?

Kriopreservācija ir ģenētiskā materiāla (olšūnu, spermas, embriju) sasaldēšana pie zemām temperatūrām (–196 °C), droša un pārbaudīta metode, kas neietekmē embrija attīstību, kā arī olšūnu un spermatozoīdu apaugļošanas spēju.

Klīnika iVF Riga tajā skaitā izmanto vitrifikācijas metodi (ultra-ātrā sasaldēšana), kas sniedz iespēju saglabāt ģenētisko materiālu ar augstu izdzīvošanas spēju – 98% apmērā pēc atsaldēšanas.

Teorētiski ģenētiskais materiāls var uzglabāties bezgalīgi, bet Latvijas Republikas likumdošana ierobežo saglabāšanas periodu līdz 10 gadiem.

Sekretesspolicy och kakor

Aicinām jūs uzmanīgi iepazīties ar mūsu privātuma un sīkdatņu politiku, pirms lietojiet tīmekļa vietni www.ivfriga.lv. Šīs vietnes izmantošana nozīmē, ka jūs akceptējat šīs politikas saturu un tam piekrītat.

Call us (Working hours 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022

Write to us

info@ivfriga.lv
Customer survey
 
Copyright 2021, iVF Riga.
Web development: