COVID-19 testēšana
Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu
ivfriga@ivfriga.eu COVID-19 testēšana
COVID-19 testēšana ivfriga@ivfriga.eu

Hemoroīdu ārstēšana grūtniecības laikā

18 Jan
Hemoroīdu ārstēšana grūtniecības laikā

Proktologs Rīgā klīnikā iVF RIGA sniedz konsultācijas un veic taisnās zarnas un blakus esošo orgānu ārstēšanu. Viena ar galvenajām problēmām, ar kuru vēršas pie mūsu ārstiem, ir hemoroīdi. Tos ir iespējams ārstēt ar diožu lāzera palīdzību vai pielietojot procedūru HAL-RAR.

Nepalaist garām pirmos simptomus

Sniedzot īsu hemoroīdu definīciju, tā ir taisnās zarnas vēnu paplašināšanās. Vērojamas pastāvīgas vai periodiskas sāpes. Saslimšanai var būt diezgan draudīgas sekas – anēmija, tromboze un citi. Hemoroīdi ir slimība, kura nereti attīstās vecumā jauniem cilvēkiem, sevišķi grūtniecēm.

Viņām visbiežāk hemoroīdus diagnosticē 2. un 3. grūtniecības trimestrī, kā arī pēc dzemdībām. Kopējais hemoroīdu slimnieku skaits ir vairāk kā 40 %. Svarīgi ir atcerēties, ka hemoroīdu rašanās atrodas tiešā atkarībā no dzemdību skaita.

Vērsties pie mums uz klīniku iVF RIGA būtu lietderīgi, parādoties pirmajiem simptomiem. Lai gan sākotnējā posmā tos var arī nepamanīt. Jo niezei anālās atveres zonā, dedzināšanai un diskomfortam ne vienmēr nekavējoties pievērš uzmanību. Bet kad sāpes pastiprinās, paradās asiņainie izdalījumi, hemoroidālie mezgli kļūst pamanāmi – tā jau ir saslimšanas progresēšana.

Saudzīga procedūra

Klīnikā iVF RIGA mēs veicam hemoroīdu ārstēšanu, turklāt pielietojam bezkontakta metodiku, bet, proti: mūsdienīgs diožu lāzers. Procedūras būtība – tās rezultātā hemoroidālais mezgls samazinās un tiek noslēpts zarnas iekšienē.

Lāzers tiek galā ar I, II un III (sākotnējā posmā) saslimšanas stadijām. Dotā ārstēšanas veida priekšrocības ir:

  • šuvju neesamība slimības skartajā zonā
  • rehabilitācijas periods samazinās
  • izslēgta retas inficēšanās, jo metode neparedz lāzera un hemoroidālā mezgla kontaktu
  • ārstēšana ar lāzeru ir parādījusi labos rezultātus, noņemot polipus, papilomas un citas taisnās zarnas problēmas.

Laika ziņa procedūra nav ilga, vidēji 20 minūtes, ar pilnu anestēziju, dienas stacionāra apstākļos. Stundu pēc lāzera iedarbības procesa beigām pacients var patstāvīgi atstāt klīniku. Tikai sēsties pie stūres šajā dienā nevajadzētu.

Pēcoperācijas perioda noteikumi

Pēcoperācijas periods ir svarīgs ārstēšanas posms. Ir jāzina, ka šajā laikā pacients var just nelielas sāpes, nav izslēgti asiņainie izdalījumi. Viss pāriet 1 – 2 nedēļu laikā. Parasti pretsāpju zāles netiek lietotas. Atsevišķos gadījumos pirmajās vienā – divās dienās.

Pacientam saglabājas ierastais dzīves ritms, viņš var turpināt strādāt, studēt. Taču proktoloģija diktē noteiktos noteikumus, kurus nevajadzētu ignorēt:

  • pirmās 2 nedēļas būtu labāk atrasties netālu no ārstniecības iestādēm
  • būtu jāiekļauj uzturā ar šķiedrvielām bagātu pārtiku, vairāk jādzer – aizcietējumu profilaksei
  • jācenšas nepacelt smagumus aptuveni mēnesi
  • vairākas nedēļas būtu mazāk jāsēž. Ja jums ir sēdošs darbs, ir biežāk jāceļas kājās un jākustas
  • nav ieteicams rehabilitācijas periodā iet vannā un apmeklēt pirti
  • obligāta ir kontroles novērošana: pirmā vīzīte uz klīniku pēc 10 dienām, vēlāk – pēc pusotra mēneša.

Smaga hemoroīdu forma ir ārstējama

Mēs sniedzam palīdzību pacientiem arī ar smagākām hemoroīdu formām – III un IV pakāpi. Hemoroīdu likvidēšanai tiek pielietota procedūra HAL-RAR. Operācijas procesā tiek cieši pārsieti lielie asinsvadi, kuri piegādā asinis hemoroidālajiem mezgliem.

Rezultātā mezgli kļūst mazāki, it kā izžūst. Ja pirms operācijas tie mēdza izkrist ārā, pēc procedūras tie atgriežas savā vietā.

Sakarā ar to, ka dotajā gadījumā ķirurģiskā iejaukšanās ir pietiekami nopietna, rehabilitācijas periods ir ilgāks – aptuveni 20 dienas. Neilga perioda laikā var būt nepieciešama atsāpināšana. Nepieciešams zināt, ka anālā kanāla uzbūve, pielietojot procedūru, saglabājas.

Proktologs Rīgā klīnikā iVF Riga sniedz konsultācijas un veic hemoroīdu ārstēšanu, tai skaitā grūtniecēm.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022 COVID-19: (+371) 25 444 405

Raksti mums

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2022, iVF Riga.
Web izstrāde: