COVID-19 testēšana
Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu
ivfriga@ivfriga.eu COVID-19 testēšana
COVID-19 testēšana ivfriga@ivfriga.eu

Proktoloģija

Hemoroīdu slimības ārstēšana, izmantojot diožu lāzeru un HAL-RAR ultraskaņas metodi

Kas ir hemoroīdi?

Hemoroīdi ir diezgan delikāta, taču diezgan izplatīta problēma gan vīriešu, gan sieviešu vidū. Aizvien vairāk šai slimībai tiek pakļauti diezgan jauni cilvēki. Hemoroīdi - slimība, kura paplašinās taisnās zarnas hemoroīdo pinumu vēnas. Hemoroidāla slimība ir bīstama, jo tā var izraisīt ne tikai sāpes, bet arī dažādas komplikācijas (trombozi, dzelzs deficīta anēmiju, hemoroidālo mezglu pārkāpumu).

Jo ātrāk jūs konsultējaties ar speciālistu, jo vieglāk būs tikt galā ar šo slimību.

Kādi ir simptomi?

Sākotnējās hemoroīdu pazīmes var tikt nepamanītas - palielinās hemoroīda mezgli, parādās diskomforts, tad parādās nieze un dedzināšana tūpļa daļā. Vēlākā posmā parādās asiņu pēdas zarnu kustības laikā, stipras sāpes, hemoroīdu izvirzīšanās, kā arī asiņošana.

Kā var palīdzēt?

Klīnika iVF Rīga piedāvā saudzējošo, bezkontakta metodi hemoroīdu ārstēšanai - ar jaunas paaudzes diodes lāzera palīdzību, kura frekvence ir 940 nm un jauda 25-30 vati.

Ārstēšana ar lāzera palīdzību veicina hemoroīda gļotādu un zemgļotādas malu salipšanu - tas ir, aizverot asinsvadus un samazinot hemoroīda mezgla audus, ievelkot tos uz iekšu. Šo metodi var izmantot hemoroidālās slimības I, II un sākotnējā III stadijā. Izmantojot lāzera ķirurģiju, nav nepieciešams likt šuves brūcei, turklāt pēcoperācijas periods ir ievērojami samazināts. Infekciju risks nav iespējams, jo metode ir pilnīgi bezkontakta. Šo metodi arī izmanto, lai ārstētu anālās plaisas, perianālo dermatītu, noņemtu polipus, papilomas, kondilomas utt.

Kā notiek ārstēšana?

Manipulācija ilgst apmēram 20 minūtes īstermiņa intravenozas anestēzijas ietekmē. Dažas minūtes pēc manipulācijas beigām pacients atgūstās pēc anestēzijas. Pēc aptuveni stundas pavadītas dienas stacionārā pacients var doties mājās. (Tomēr sēsties pie stūres pēc anestēzijas nav ieteicams.)

Kas jums jāzina par pēcoperācijas periodu?

Pēc lāzera operācijas sāpes vai nu nepastāv, vai arī 2-3 nedēļas tiek novērots neliels diskomforts. Neliela smērēšanās parasti izzūd 1-2 nedēļu laikā. Kā likums, jums nav jālieto pretsāpju līdzekļi (ja nepieciešams, 1-2 dienas). Jūs varat turpināt ierasto dzīvesveidu, apmeklēt darbu, ēst normāli.

Tomēr mēs iesakām ievērot noteiktas rekomendācijas:

  • 2 nedēļu periodā pēc manipulācijas, atrasties pilsētā vai apkaimē, kur pieejamas medicīnas iestādes;
  • 2-3 nedēļas ievērojiet saudzējošu diētu, lai izvairītos no aizcietējumiem (ēst pārtiku, kas bagāta ar šķiedrvielām, ēst nelielās porcijās, dienas laikā izdzert vismaz 1,5 litrus šķidruma);
  • ierobežot fiziskās aktivitātes (2-3 nedēļas neceliet svaru, kas lielāks par 5 kg);
  • ierobežot ilgstošu sēdēšanu 2-3 nedēļas, sēžot darbu, ņemiet pārtraukumus;
  • nav vēlams apmeklēt vannu un karstu vannu, kamēr notiek dziedināšanas process.

Pēc manipulācijām jāierodas uz atkārtotu apmeklējumu 1-2 nedēļu laikā, nākamo - pēc 6 nedēļām.

Operācija, izmantojot HAL-RAR ultraskaņas metodi

Šo paņēmienu izmanto nopietnākai hemoroidālās slimības stadijai - III un IV. Šī ir vissaudzīgākā terapija sarežģītiem gadījumiem.

Kā norit HAL-RAR procedūra?

Manipulācijas laikā īpašas ultraskaņas doplera zondes kontrolē, tiek sašūtas un ievilktas artērijas, kas baro hemoroidālos mezglus, tādējādi bloķējot tām asins plūsmu.

Pakāpeniski šie mezgli samazinās un izzūd.

Mezglus izkrišanas gadījumā HAL-RAR tehnika nodrošina, ka tie tiek ievilkti atpakaļ anālajā kanālā.

Tā kā šī metode ir vairāk invazīva, pēcoperācijas periods var ilgt ilgāk, līdz 3 nedēļām. Var būt nepieciešami pretsāpju līdzekļi.

Īpaši jāatzīmē, ka šīs manipulācijas nemaina anālā kanāla anatomiju. Sāpju sajūtas pilnībā izzūd 3 nedēļas pēc manipulācijas.

Proktologa konsultācijas ir pieejamas arī grūtniecēm, ja grūtniecības laikā ir parādījušies hemoroīdi.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022 COVID-19: (+371) 25 444 405

Raksti mums

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2022, iVF Riga.
Web izstrāde: