COVID-19 testēšana
Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu
ivfriga@ivfriga.eu COVID-19 testēšana
COVID-19 testēšana ivfriga@ivfriga.eu

PRP-terapija: sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metode

21 Apr

Klīnika iVF Riga piedāvā jaunu, progresīvu sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metodi: PRP-terapija. Ar PRP-terapijas palīdzību sievietēm radās iespēja atjaunot endometriju un folikulāro aparātu (olnīcas), bet vīriešiem – aktivizēt spermas izstrādes procesu (spermatoģenēzi).

PRP-terapija (Autologous platelet-rich plasma) ir ārstēšana ar plazmu, kura tiek iegūta no paša pacienta asinīm un ir bagātināta ar trombocītiem – asins šūnām, kuru sastāvā ir daudz alfa-granulas, kas satur lielu augšanas faktoru koncentrāciju. Augšanas faktoriem ir svarīga loma, jo tie nodrošina audu reģenerāciju, aktivizē šūnu augšanu un atjaunošanos. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas bojātos vai atrofētajos audos, aktivējas reģenerācijas un atjaunošanas procesi.

Kā PRP terapija var palīdzēt neauglības ārstēšanai?

Sievietēm tā ir iespēja apmānīt bioloģisko pulksteni!

PRP-terapijas galvenās indikācijas:

 • Olnīcu izsīkuma sindroma ārstēšanā – PRP-terapija nodrošina olnīcu atjaunošanu un dod iespēju atjaunot menstruālo ciklu.
 • Sievietēm tuvu reproduktīvā vecuma beigām (pirms menopauzes vai menopauzes periodā) – PRP-terapija var palīdzēt palielināt olšūnu daudzumu, tādējādi palielinot pozitīva rezultāta iespējas IVF ciklā vai novest pie spontānas grūtniecības.
 • Pacientēm ar endometrija hipoplāziju, kuru dēļ nav iespējams veiksmīgi implantēt embrijus. PRP-terapija šādām sievietēm ir īsts izrāviens, īpaši gadījumos, kad nav iespējams izaudzināt endometriju ar medikamentu palīdzību.
 • Hroniskais dzemdes endometrīts un endometrioze.
 • Ašermana sindroms.
 • Atkārtoti neveiksmīgi IVF cikli.
 • Komplikācijas pēc neveiksmīgiem ķirurģiskiem traucējumiem.
 • Komplikācijas pēc abortiem.

Visos šajos gadījumos PRP-terapijas metodika būtiski uzlabo embrija implantāciju gan veicot IVF procedūru, gan dabiskās grūtniecības gadījumā.

Vīriešiem tā ir iespēja kļūt par bioloģisku tēvu!

Sēklinieku PRP-terapija tiek veikta vīriešu neauglības ārstēšanai vissarežģītākajos gadījumos:

 • Spermā ir ļoti maz spermatozoīdu (oligozoospermija < 10 milj./ml).
 • Nav ieteikta hormonālā terapija.
 • Neveiksmīga hormonālā terapija.

Parasti šādos gadījumos grūtniecības iestāšanās izredzes ir ļoti mazas. Risinājums – jauna inovatīvā ārstēšana, izmantojot sēklinieku PRP-terapiju!

Procedūras mērķis ir aktivizēt spermatoģenēzi (spermatozoīdu produkciju) sēkliniekos, kura notiek nepietiekami aktīvi, kādēļ ir samazināta spermas kvalitāte, un partnerei neiestājas grūtniecība. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas sēklinieku audos, aktivējas šūnu reģenerācijas un atjaunināšanas procesi, kas veicina spermatoģenēzes atjaunošanu.

Šī procedūra ir inovatīva un sakarā ar tās neseno parādīšanos – šobrīd vēl eksperimentāla. Taču pēc šī brīža pieejamiem datiem, tas palīdz aptuveni 50-60% gadījumos. Jebkurā gadījumā, progresīvās medicīnas speciālisti ir pārliecināti, ka PRP-terapija ir izrāviens reproduktīvā medicīnā, kura var sniegt iespēju palikt stāvokli ar savām olšūnām – vai vīriešiem tikt pie bioloģiski sava mazuļa ar spermatoģenēzes atjaunošanas palīdzību.

Citas publikācijas

PĒDĒJIE JAUNUMI

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022 COVID-19: (+371) 27 331 393

Raksti mums

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2021, iVF Riga.
Web izstrāde: