COVID-19 testēšana
Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu
ivfriga@ivfriga.eu COVID-19 testēšana
COVID-19 testēšana ivfriga@ivfriga.eu

PRP procedūra sēkliniekiem kā neauglības ārstēšanas metode vīriešiem

PRP ir saīsinājums no angļu valodā “platelet-rich plasma” – ar trombocītiem bagāta plazma, kuru iegūst no cilvēka asinīm pēc speciālas asiņu parauga apstrādes. Šāda trombocītiem bagāta plazma jeb PRP ir unikāls no katra cilvēka iegūstams bioloģisks materiāls, kas ir ļoti bagāts ar dažādiem augšanas faktoriem un hormoniem, kurš izsauc to audu un šūnu augšanu, attīstību un atjaunošanos, kur tas tiek ievadīts.

PRP ievadīšana ar ļoti labiem panākumiem tiek izmantota dažādās medicīnas nozarēs: traumatoloģijā – muskuļu, cīpslu, saišu un citu audu bojājumu vai brūču dziedēšanā; ortopēdijā – tā nodrošina locītavu funkcijas ātru atjaušanos un samazina sāpes, tādēļ tiek plaši izmantota pie artrītiem un citām ortopēdiskām saslimšanām. PRP injekcijas plaši izmanto kosmetoloģiskiem nolūkiem – lai panāktu ādas atjaunošanos un jaunāku tās izskatu, stimulētu matu augšanu pie to izkrišanas, u.c.

Ārstēšana ar PRP injekcijām gūst arvien plašāku pielietojumu neauglības ārstēšanā. Ar neauglību saskarās aptuveni 15% no pāriem, kad vairāk kā gada laika neiestājas grūtniecība – tātad tā ir izplatīta un bieža problēma. PRP procedūru vispirms sāka izmantot sieviešu neauglības ārstēšanā – tika novērots, ka PRP injekcijas olnīcās uzlabo olnīcu darbību un stimulē olšūnu veidošanos sievietēm ar vāju olnīcu darbību, savukārt sievietēm ar nepietiekamu dzemdes iekšējā slāņa nobriešanu, lai tas veiksmīgi spētu uzņemt apaugļotu olšūnu, PRP injekcijas spēj uzlabot arī šo funkciju.

Savukārt aptuveni pusi no neauglības iemesliem pāriem sastāda tā saucamais “vīrieša faktors” jeb pazemināta spermas kvalitāte. Reizēm samazinātai spermas kvalitātei ir vieglāk koriģējami iemesli – kaitīgie dzīvesveida faktori (īpaši – smēķēšana un liekais svars), dzimumceļu infekcijas un iekaisumi, hormonāli traucējumi. Taču nereti vīriešu neauglības ārstēšanas praksē mēs saskaramies ar izteikti pazeminātu spermas kvalitāti, kuras iemesls ir vāja sēklinieku funkcija – pie tam šādu gadījumu kļūst arvien vairāk un vairāk. Mēs novērojam, ka nav notikusi pareiza sēklinieku attīstība vīrieša pubertātes periodā kādu iedzimtu iemeslu dēļ, un tā rezultātā pieaugušā vecumā ir samazināts spermatozoīdu ražojošo šūnu daudzums sēkliniekos, vai arī tās nefunkcionē pilnvērtīgi. Tādēļ spermā ir samazināts spermatozoīdu daudzums, un tie ir arī diezgan izteikti pazeminātas kvalitātes. Tieši šajos gadījumos var tikt ieteikta PRP procedūra sēkliniekiem – mēs iegūstam no pacienta asinīm ar trombocītiem bagātu plazmu, un ievadām to ar injekciju palīdzību sēkliniekos. Nokļūstot sēkliniekos, PRP veicina spermatozoīdu ražojošu šūnu aktīvāku darbību, izsauc to aktīvāku dalīšanos, nomāc spermatozoīdu bojāejas procesus (bioloģijā pazīstama kā apoptoze), uzlabojot spermatozoīdu daudzumu un kvalitāti.

Procedūra ir veicama vienu reizi, tā ir nesāpīga (tiek veikta īslaicīgā intra-venozā narkozē), un pēc procedūras vīrieši nekādu diskomfortu neizjūt. Tā kā katra atsevišķi ņemta spermatozoīda nobriešanas process ilgst vairāk kā 2 mēnešus, tad pēc procedūras veikšanas ārsts ieteiks attiecīgas rekomendācijas papildus spermas kvalitātes uzlabošanai tuvākiem 3 mēnešiem (izvērtējot katru pacientu individuāli), un maksimālai efekts uz spermas kvalitāti ir sagaidāms aptuveni 3 mēnešus pēc procedūras.

PRP injekcijas sēkliniekiem var tik ieteiktas ar pāriem, kuriem ir bijuši neveiksmīgi medicīniskās apaugļošanas mēģinājumi, vai kuri tikai plāno medicīnisko apaugļošanu – lai uzlabotu spermas kvalitāti pirms mākslīgās apaugļošanas procedūrām.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022 COVID-19: (+371) 27 331 393

Raksti mums

ivfriga@ivfriga.eu
Klienu Aptauja
 
Copyright 2021, iVF Riga.
Web izstrāde: